Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
Czy golebie z oddzialu 0314 sa inne
cooler_DvT
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 03.04.2012 09:10
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 975
Data rejestracji: 04.01.12
P貫: m篹czyzna

jak szukasz wlasciciela to kontaktuj sie z prezesem sekcji, neta masz wiec w czym problem? chyba, ze lapaczem jestes i chcesz sie dowiedziec czegos...
Do g鏎y  
Reklama
Dodany dnia 24.11.2014 06:03
Reklama

Post闚: n^x
Data rejestracji: Zawsze

IP: localhost  
Przemek0511
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 03.04.2012 18:31
U篡tkownik
Post闚: 1260
Data rejestracji: 11.07.09

i Ja ju nigdy nie odkupie go喚bi na targowisku z mojego oddzia逝,robi貫m tak par razy,jako nikt nie kwapi si z koleg闚 do odebrania.
Do g鏎y  
Alberto
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 03.04.2012 19:55
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 1142
Data rejestracji: 23.01.09

SGGW sporz康zi這 raport o stanie zanieczyszczenia SO2 w Polsce
Przekraczamy 11 krotnie norm Unii w skali zanieczyszczenia powietrza i nat篹enie to wzrasta. Mo瞠 tu nale篡 upatrywa si przyczyn tak katastrofalnych lot闚. Wszak dzi瘯i konwekcji zanieczyszczone powietrze unosi si wysoko i jego st篹enie jest najwi瘯sze w豉郾ie poza obr瑿ami miast
Do g鏎y  
gebelsiunio
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 03.04.2012 21:48
U篡tkownik
Post闚: 1107
Data rejestracji: 03.08.08

Ja uwa瘸m 瞠 nawet gdy na 10 wypuszczonych go豉bk闚 zadzwoni 1 hodowca i pi瘯nie podzi瘯uje a czasami jeszcze za tych co nie dzi瘯uj to by這 warto,W tamtym roku przyjezdzam do domu ju by這 ciemno i id do go豉k闚 troch z nimi,,porozmawia,,i widz samiczk 9-cio letni z tipesem,naklei貫m nr tel.i mysl sobie rano polecisz do domu.Rano otwieram go貫bnik i mowi le do domu,a tu nic z tego 3 ko豉 i siada na dachu.Przyje盥zam z roboty samiczka znowu w go貫bniku.M闚i do 穎ny 瞠 samiczka nie polecia豉 do domu ,taka wteranka a nie chce lecie,wi璚 wszystko jasne musi odpocz望,chyba mi zaufa豉 ze jej nie zamkn.Dopiero w srod rano pokaza豉 swoj klas ,nie zatoczy豉 nawet ko豉 tylko prosto do domu.Ok 13-14 dzwoni tel z okolic Gda雟ka 瞠 samiczka siedzi w go喚bniku.Jakis starszy Pan serdecznie dzi瘯owa,samiczka sz豉 z ci瞛kiego lotu i zamiast i嗆 Pomorzem zboczy豉 chyba ze 400 km.Go嗆 sam opowiada 瞠 to bardzo dobry go陰bek i mia wiele szcz窷cia 瞠 trafi do mnie.Mnie nie jest szkoda hodowcy a jedynie tych go陰bk闚 瞠 b陰dz nie wiadomo dlaczego,skoro za 3 dni idzie bez ko豉 i w kilka godzin przelatuje p馧 Polski.Najgorzej jest z mlodymi go陰bkami bo nie chc odchodzi i trzeba im w tym dopomaga.I niech mi nikt nie m闚i ze go陰bek zosta dobrowolnie,bo mu si na to pozwoli這.Ja wywozi貫m i nic z tego, bo wraca造 ale jak sie troche pobawi貫m z takim delikwentem na podw鏎zu to zawsze odszed.Czasami i godzin mi to zaje這 ale poszed.Pozdrawiam
Do g鏎y  
gregory0314
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 03.04.2012 21:56
U篡tkownik
Post闚: 14
Data rejestracji: 01.12.10

http://gregory031...caid=6e355
nie jestem lapaczem i nie pytam o kontakt heheh macie linka mojej strony a jestem skarbnikiem w oddziele brzesko i zawsze mnie ciekawilo czemu ludzie trzymaja od nas z oddzialu ptaki i mysla ze wszystkie to Krzyzaki bo pan Stanislaw u nas leci hehehe CYMBALy z tych co trzymaja i nic z tego nie maja
Do g鏎y  
piotrek0171
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 03.04.2012 23:04
U篡tkownik
Post闚: 3077
Data rejestracji: 20.03.08

skad wiesz ze trzymaja ? moze rwia glowy ?
Do g鏎y  
chequerOZ
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2012 06:07
U篡tkownik
Post闚: 1235
Data rejestracji: 08.08.11

Moze Was zdziwi, ale ja modle sie do Boga zeby nikt do mnie nie dzwonil jak strace ptaka. Byl nie wrocil, mowi sie trudno to podobnie jak z miloscia, ktora byla i minela. Zadaniem hodowcy jest stworzyc ptakom optymalne warunki zycia,golebnik, karma, mineraly, lekarstwa. Bat w reke i po ogonie jak jakis robi cos zle (ja podnosze glos i tyczke mam w reku tez a one wiedza o co mi chodzi).
Te co sa madre to zostana, te co im brak miedzy oczyma....nalezy zapomniec ze wogole byly. Tak jest u mnie i nie zmienie swojego zdania.
Do g鏎y  
stas61
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2012 09:39
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 1079
Data rejestracji: 05.01.12

Brawo ChequerOZ nareszcie napisa貫 co co ma sens.Oklaski

GO牞IE MOJA PASJA WinkKTO SI Z GO牞IEM URODZI TEN Z NIM UMRZE.
Do g鏎y  
cooler_DvT
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2012 10:17
Awatar

U篡tkownik

zdarza sie, ze i najlepszy as moze miec slapszy dzien i warunki i moze nie doleciec,
na dniach rozmawialem z bardzo bodrym hodowca, do ktorego przek zegarami dzwoni telefon, ze jest golab, a on, ze mial zawsze zle doswiadczenia to zapytal wprost " i co z nim zrobisz?" a on, ze da mu samice i do woliery. niestety dzwonil ze swojego nr, ten pan oddzwanial, odebralo dziecko i powiedzialo gdzie mama pracuje, co sie okazalo 25 km od niego, golab mial isc na wystawe, mial 9 konk i byl 3 rocznym na ODDZIAL, WIEC GO WLOZYL, ZEBY MIAL 10 I BYLBY NAJLEPSZY bo konkurenci juz nie kladli. byl upal i pod wiatr, zabraklo mu kilka minut do domu.
wiec pytanie panie Krzysztofie czy to schit wg pana? czy wina hodowcy, ze chcial zrobic wynik a mogl dac juz spokoj? i czy temu golebiowi nie nalezy sie miejsce na golebniku bo nie dolecial??

pozdrawiam
Do g鏎y  
chequerOZ
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2012 11:29
U篡tkownik

kol. Cooler, trudno odpowiedziec na indywidualne pytanie tylko dlatego ze my nie meczymy golebi tak jak Wy to robicie. Jajka lub mlodek w gniezdzie i "te" co maja tym sie opiekowac robia loty co tydzien. Zgodze sie na malych dystansach ale zdajcie sobie sprawe ze przy karmieniu golebi "rodzic" daje wszystko z siebie a sobie nie zostawia nic i jeszcze wy dajecie go na ciezki lot. No co Kraj to obyczaj?. Mnie tez zdarzylo sie stracic mlodego 12 km przed meta, osoba, ktora go zglosila pytala z jakiej linii jest ten plowy?. W treningu przed nastepnym lotem stracilem tego plowego znowu. Dlaczego bo byl SIT. Dzisiaj jeden z moich mlodych nie posluchal sie kija i olal wejscie na czas do golebnika (kilka razy) jak przyszedl na papu wieczorem poszedl do izolatki i nie jadl dzisiaj. Moj wczesniejszy wpis odnosnie tego ptaka jest taki..."konkursowiec" nic dobrego w nim nie widze. Jesli powtorzy sie to jeszcze raz to "odchodzi z listy moich golebi". Wczoraj mialem podobna sytuacje z dziewczeciem tyle z ona powinna w lotach cos pokazac. Nie jadla tez a dzisiaj zadnego problemu z wejsciem. Reasumujac...sa dobre ptaki i jest SIT, chocby z tego samego gniazda i nie wolno bac sie do tego przyznac. W momencie gdybyscie musieli walczyc mala iloscia golebi o to zeby wygral wasz golab chocby w ilosci 500 golebi jak jest u mnie w Klubie to wtedy wasza filozofia na temat jaki golab jest dobry a jaki nie radykalnie by sie zmienila. Jesli SIT trzyma sie z litosci to ma sie SIT cale zycie i trzeba o tym pamietac.
Do g鏎y  
cooler_DvT
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2012 12:01
Awatar

U篡tkownik

"kol. Cooler, trudno odpowiedziec na indywidualne pytanie tylko dlatego ze my nie meczymy golebi tak jak Wy to robicie. Jajka lub mlodek w gniezdzie i "te" co maja tym sie opiekowac robia loty co tydzien. Zgodze sie na malych dystansach ale zdajcie sobie sprawe ze przy karmieniu golebi "rodzic" daje wszystko z siebie a sobie nie zostawia nic i jeszcze wy dajecie go na ciezki lot. "

nie rozumiem?? kto tu mowi, ze golebie musza karmic mlode? wiem pan co to jest wdowienstwo?? mlode sa przed sezonem i to tylko po to, zeby stare bardziej zmotywowac wiec nie rozumiem teraz pana wpisu i tego co on mial na celu.

druga sprawa, mowi pan o mlodych, ktore sie nie sluchaja, rygor musi byc i ameryki tu pan nie odkryl.

mowimy o lotach golebi doroslych moj przyklad byl o ptaku z super wynikiem, ktoremu zabrakl mozna powiedziec kawalek ale jakze istotny, wg mnie to nie jest badziew, wrecz przeciwnie.

ma pan racje z tym, ze nie ma co zalowac, lae takich maruderow, a nie ptaka, ktory juz zrobil co musial, ale ktos chcial jeszcze nim powalczyc. sam pan nie kladzie golebia lot w lot co tydzien tylko go oszczedza wiec schit sie namnaza dalej, bo co powinno odpasc to jednak nie odpadnie przez oszczedzanie wiec o czym tu mowic
Edytowane przez cooler_DvT dnia 04.04.2012 12:03
Do g鏎y  
chequerOZ
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2012 13:05
U篡tkownik

Kol. Cooler. Pan Chequer i jego Koledzy lotuja tak jak sie lotowac powinno. Pan chequer bierze przyklad od Panow w Australii, ktorzy wiedza wiecej niz niejeden kol. Cooler i jemu podobni w Polsce. Wartosc golebia ocenia sie tak jak on ja przedstawia w locie bez tego czy spieszy mu sie do gniazda, kolezanki, czy tez zeby "wpierdzielic" innemu co chce zajac jego miejsce w golebniku. Przyklad loty w RPA. Tam Panowie z Polski niestety mieli rece zwiazane bo nie mogli swoim golabkom slomy do gniazda podrzucic lub sprowokowac inaczej. Panowie z Niemiec widac opanowali sposob jak to robic lotujac mlode bez podniety i wygrali a jak sami widzisz reprezentant Kangurii 2 lata temu na 10 miejscu a ostatnio na 8-mym co zle nie swiadczy. I zapamietaj sobie ze u nas wiekszosc lotowanych golebi to mlode, ktorych Wy w Polsce nie obciazacie zbytnio zeby miec material na przyszle lata. Zapamietaj sobie rowniez to ze u nas wolno dac 20 na lot a nie "ile sie ma jak w Polsce" dlatego co tydzien leci inna ekipa. Zdaje sobie sprawe ze to moze byc zbyt skomplikoweane dla ciebie i niezbyt zrozumiale ale tak jest, czego w Polsce nie doczekasz sie w najblizszym czasie chyba ze zaczna powstawac Kluby, ktore swoim czlonkom udostepnia podobna rywalizacje jak jest u nas i tym zwala z nog wasz Zwiazek.
Do g鏎y  
cooler_DvT
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2012 15:25
Awatar

U篡tkownik

akurat to zbyt skomplikowane dla mnie nie jest i niech pan do mnie nie mowi jak do idioty.
akurat wasz system jest po to, zeby chociaz stary poczciwy dziadek dostawal pkt za pierwszego u siebie. gdyby mieliscie konkursy chociaz 5 na 20 golebi wkladanych to polowa nic by nie zlapala, bo ten co ma dobre ptaki by 4 wypunktowal co lot(5 jego wiec nie licze)

wasz system jest bardzo prosty i zacheca do lotowania kazdego, nawet dziecko by dalo rade, u nas juz tak kolorowo nie jest, a niestety druga sprawa to to, ze ten ktorego stac i ma super ptaki juz takiemu nie da wogole powalczyc, a u was za kazdy lot, chocby siadl 199na 200 wkladanych przez klub to by te pkt pan Krzysztof zdobyl mimo ze bylo 198 szybszych ptakow wiec o czym tu mowic?? i niech pan nie porownuje waszych lotow wiecznie do RPA bo to sie nudne zaczyna robic,

ps troszke wiecej szacunku na przyszlosc, jesli chce pan, zeby inni zwracali sie dalej milo do pana i z powazaniem.
pozdrawiam
Edytowane przez cooler_DvT dnia 04.04.2012 15:27
Do g鏎y  
piotrek0171
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2012 18:33
U篡tkownik

nie dyskutujcie nad tym systemem bo to jzu bylo i nikt nikogo nie przekonal, pytanie za sto pkt - cooler miales kiedys pierwszego na oddzial czy sekcje?
PS: chequer czemu jak sie lotowac powinno, idz po rozum do glowy sprobuj zlaczyc te swoje sity i zaloze sie ze bedzie latwiej tego pierwszego zrobic
Do g鏎y  
cooler_DvT
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2012 19:11
Awatar

U篡tkownik

jaK moglem miec jak nie lecialem, ale sluchajac takich gadek mlody moze zglupiec, a szanujacy sie hodowca zbulwersowac.
pozdro
Do g鏎y  
piotrek0171
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2012 19:31
U篡tkownik

widzisz a kolega z Australii leci leci i nie mial pierwszego Smile
Do g鏎y  
Grzegorz0294
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 04.04.2012 19:51
U篡tkownik
Post闚: 428
Data rejestracji: 18.03.09

Kolego gregory 0314 ja mam 14 go喚bi z tego oddzia逝 pochodz z Jadownik i jestem przekonany 瞠 3 szt wesz這 na noc do go喚bnika m這dych lata造 do p騧na by mo瞠 z tego powodu zanocowa造.Karmi帷 rano te 3 niepodesz造 do karmnika,wypu軼i貫m zapinaj帷 kontrolki z tel.lecz nikt nie oddzwoni.
Do g鏎y  
chequerOZ
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 05.04.2012 00:30
U篡tkownik

piotrek0171 napisa(a):
nie dyskutujcie nad tym systemem bo to jzu bylo i nikt nikogo nie przekonal, pytanie za sto pkt - cooler miales kiedys pierwszego na oddzial czy sekcje?
PS: chequer czemu jak sie lotowac powinno, idz po rozum do glowy sprobuj zlaczyc te swoje sity i zaloze sie ze bedzie latwiej tego pierwszego zrobic

Ciezko jest Wam zrozumiec konkurowanie w Australii i chcecie za wszelka cene porownywac to do polskich lotow. Nie jest tajemnica ze kazda wasza sekcja, oddzial czy tez rejon chce byc jak najlepszy w porownaniu z innymi. Odbywa to sie (tak jak zropzumialem z polemiki wielu hodowcow) na tym ze ustala sie loty tak zeby osiagniecia byly wysokie. W Australii jest inaczej bo konkuruja miedzy soba hodowcy ktorych golebie leca z jednego transportera w jednakowych warunkach pogodowych i z tego samego kierunku. Bez wzgledu na to jak duza lub mala jest Federacja nikt nie mysli o sprawdzaniu ktora z nich okazala sie najlepsza w Australii?. Rywalizacja jest na szczeblu Federacji i Klubow. Teraz tak: w Polsce w zalezmnosci od ilosci golebi % konkursow moze byc wiekszy lub mniejszy. W Australii rywalizuje miedzy soba tyle pierwszych golebi ile jest hodowcow bioracych udzial w locie. Nawet w Klubie nie wygrywa ten sam co tydzien i rotacja jest duza. Zwyciestwo Klubowe to tylko forma wygranej pienieznej i czasami dosc duzej w zaleznosci od tego ile bylo kasy? Niejednokrotnie czytajac osiagniecia jakiegos polskiego hodowcy podawane jest ile to jego golebie zdobyly konkursow. U nas bylo kiedys podobnie ale system ten jest zniesiony bo nikomu na tym nie zalezy. Dobry hodowca ma miec takie golebie, ktore wygrywaja w wiekszosci wyscigow a o to nie jest latwo nawet w Polsce, dlatego ilosc waszych konkursow ma wplyw na ocene hodowcy a u nas tego nie ma. Ja i moj sasiad (pare ulic dalej) jestesmy na najdalszym polozeniu w stosunku do kolegow z Klubu. W zeszlym roku jego golab zajal w jednym z lotow II-gie miejsce w Klubie. Wszyscy byli zdziwieni i on tez, okazalo sie ze golebie zniesione wiatrem wracaly do domu od tylu. Czy to jego osiagniecie nalezy zaliczyc na poczet dobrych golebi?. Kazdy z nas wie ze byl to przypadek, a takich przypadkow jest wiele. Niektorzy z tych najlepszych majac wspanialy sezon, zaraz po jego skonczeniu sprzedaja golebie (podobnie jak na calym Swiecie) kasujac niezla forse, w nastepnym sezonie d***cia bo kierunek inny i droga powrotu nie na raczke takiemu Mistrzowi. Najlepiej gdybysmy i my mogli sobie ustalac loty "na raczke" z wiaterkiem lekko bocznym lub w ogonek?, ale tak nie ma i nie bedzie. Kazdy rok i lot z innego kierunku, choc transport golebi nie wszedzie jest latwy bo sa rejony niezamieszkale. Wasze porownywanie ze nasz system lotowy jest latwy i dziecko moze wygrywac jest niesamowicie bledne, bo jest tu zrzeszonych mase hodowcow, ktorzy nauki brali w Europie i jakos sa innego zdania twierdzac ze latwo nie jest ale jest bardzo sprawiedliwie i dla tych z wypchanym portfelem i dla tych co kasy maja malo.
Do g鏎y  
elendir1
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 05.04.2012 00:47
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 1077
Data rejestracji: 29.12.11

chequerOZ napisa(a):
piotrek0171 napisa(a):

Ciezko jest Wam zrozumiec konkurowanie w Australii i chcecie za wszelka cene porownywac to do polskich lotow. Nie jest tajemnica ze kazda wasza sekcja, oddzial czy tez rejon chce byc jak najlepszy w porownaniu z innymi. Odbywa to sie (tak jak zropzumialem z polemiki wielu hodowcow) na tym ze ustala sie loty tak zeby osiagniecia byly wysokie. W Australii jest inaczej bo konkuruja miedzy soba hodowcy ktorych golebie leca z jednego transportera w jednakowych warunkach pogodowych i z tego samego kierunku. Bez wzgledu na to jak duza lub mala jest Federacja nikt nie mysli o sprawdzaniu ktora z nich okazala sie najlepsza w Australii?. Rywalizacja jest na szczeblu Federacji i Klubow. Teraz tak: w Polsce w zalezmnosci od ilosci golebi % konkursow moze byc wiekszy lub mniejszy. W Australii rywalizuje miedzy soba tyle pierwszych golebi ile jest hodowcow bioracych udzial w locie. Nawet w Klubie nie wygrywa ten sam co tydzien i rotacja jest duza. Zwyciestwo Klubowe to tylko forma wygranej pienieznej i czasami dosc duzej w zaleznosci od tego ile bylo kasy? Niejednokrotnie czytajac osiagniecia jakiegos polskiego hodowcy podawane jest ile to jego golebie zdobyly konkursow. U nas bylo kiedys podobnie ale system ten jest zniesiony bo nikomu na tym nie zalezy. Dobry hodowca ma miec takie golebie, ktore wygrywaja w wiekszosci wyscigow a o to nie jest latwo nawet w Polsce, dlatego ilosc waszych konkursow ma wplyw na ocene hodowcy a u nas tego nie ma. Ja i moj sasiad (pare ulic dalej) jestesmy na najdalszym polozeniu w stosunku do kolegow z Klubu. W zeszlym roku jego golab zajal w jednym z lotow II-gie miejsce w Klubie. Wszyscy byli zdziwieni i on tez, okazalo sie ze golebie zniesione wiatrem wracaly do domu od tylu. Czy to jego osiagniecie nalezy zaliczyc na poczet dobrych golebi?. Kazdy z nas wie ze byl to przypadek, a takich przypadkow jest wiele. Niektorzy z tych najlepszych majac wspanialy sezon, zaraz po jego skonczeniu sprzedaja golebie (podobnie jak na calym Swiecie) kasujac niezla forse, w nastepnym sezonie d***cia bo kierunek inny i droga powrotu nie na raczke takiemu Mistrzowi. Najlepiej gdybysmy i my mogli sobie ustalac loty "na raczke" z wiaterkiem lekko bocznym lub w ogonek?, ale tak nie ma i nie bedzie. Kazdy rok i lot z innego kierunku, choc transport golebi nie wszedzie jest latwy bo sa rejony niezamieszkale. Wasze porownywanie ze nasz system lotowy jest latwy i dziecko moze wygrywac jest niesamowicie bledne, bo jest tu zrzeszonych mase hodowcow, ktorzy nauki brali w Europie i jakos sa innego zdania twierdzac ze latwo nie jest ale jest bardzo sprawiedliwie i dla tych z wypchanym portfelem i dla tych co kasy maja malo.

sko鎍z ju,takich bredni jak ty nikt tu nie wypisuje .... lotuj sobie tam w kangurii i nie udawaj wielkiego znawcy go喚bi , bierz przyk豉d z tych hodowc闚 australijskich i lotuj starymi z siode趾a a nas europejczyk闚 zostaw w spokoju ,my郵帷 瞠 tylko w kangurii s dobre go喚bie i prawdziwy system lotowania ( siode趾a) a my jeste鄉y zwyk造mi farmerami kt鏎y lec na ilo軼i i mamy to wszystko super u豉twione lotuj帷 tylko kilka lot闚 14-16 i to jeszcze z jednego kierunku Boi si
wed逝g ciebie te wasze 20 czy tam 30 lot闚 jest o wiele trudniej przelecie ni nasze 鈔 15 ? a w豉郾ie 瞠 nie .. jaka odleg這嗆 jest u was najwi瘯sza 200 km ? max 300 i co mo瞠 co lot jest z innego kierunku ? 鄉ieszne ... u was sam tak pisa貫 瞠 co lot idzie inne 20 go喚bi masz tam chyba ze 100 czyli co ? jeden go豉b przelatuje ile ? 4 ,5 lot闚 w sezonie ? a u nas ? stado 40 go喚bi idzie 15 tygodni lot w lot i to jeszcze odleg這軼i jakie ? wi璚 co ty cz這wieku wgl piszesz -.-
Do g鏎y  
chequerOZ
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 05.04.2012 04:01
U篡tkownik

Kol. Elendir, Ja doskonale wiem jak leca golebie polskie i europejskie. Ja tez podziwiam tych, ktorzy nie wstydza sie przyznac do tego ze traca duzo golebi w bezmyslny sposob tylko dla nastepnego dyplomu lub wazonu. No ale z tym zwiazany jest biznes wiec trzeba cos poswiecic zeby cos zyskac. W Kangurii zas sa wyscigi gdzie hodowca moze dac zamiast 20 tylko jednego lub trzy, bo u nas loty polegaja nie na wyslaniu kilkunastu tysiecy jak w Polsce lub innym Kraju europejskim w czym 1/3 to dokladny szmelc zostajacy do konca zycia na ktoryms z kosciolow, ale liczy sie ze zwyciezca wygral z ilomas tam tysiacami, a w przypadku powrotu jakiegos po roku lub dwoch radosc jest niesamowita. W Kangurii hodowca jest cotygodniowym selekcjonerem i daje te, ktore w/g niego moga cos osiagnac i na tym polega nasza rywalizacja.
Do g鏎y  
Przejd do forum: