Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
budowa go喚bnika lotowego
mlody356
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 30.06.2013 20:45
U篡tkownik
Post闚: 17
Data rejestracji: 30.06.13
P貫: m篹czyzna

Witam wszystkich!!!

Zaczynam budowe go喚bnika na strychu i mam kilka pytan odnosnie rozmieszczenia poszczeg鏊nych go貫bnik闚 mam do dyspozycji 2 pomieszczenia jedno 5.6mx3,3m wysokos nizsza sciana1,4 wyzsza 2,1m. 圭iany zewnetrzne jedna skierowana na wsch鏚 to jest dlugosc 5,6m druga na poludnie3,3m chcialbym go podzielic na 3 go貫bniki dla mlodych dla samcow i samic ewentualnie jescze jakis rozplodowy

Drugie pomieszczenie jest juz wieksze 5.6m x5.1m wysokosci te same co w tym mniejszym sciany zewnetrzne polodnie i zach鏚 i teraz pytanie czy wybrac to wieksze czy mniejsze pomieszczenie. Prosi豚ym o jakies dobre rady zebym nie popelnil jakis b喚d闚 zeby go喚bniki by造 i funkcjonalne
Do g鏎y  
Reklama
Dodany dnia 01.08.2014 05:47
Reklama

Post闚: n^x
Data rejestracji: Zawsze

IP: localhost  
Musk
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 30.06.2013 20:47
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 13

To r鏏

Bo瞠 chro mnie przed burz huraganowym wiatrem, ulewami i przed go喚biami, kt鏎e za wolno lataj "
Do g鏎y  
mlody356
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 01.07.2013 22:10
U篡tkownik

witam czy nikt mi nie podpowie jak dobrze podzielic to pomieszczenie na poszczegolnego喚bniki?
Do g鏎y  
radecki_77
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01.07.2013 23:39
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 2535
Data rejestracji: 29.08.09

Nie powiem ci jak podzieli bo to dla ciebie ten go喚bnik ma by funkcjonalny.Piszesz ,瞠 w najwy窺zym punkcie jest 2,1m to poczekaj na 30-sto stopniowe upa造 i rozpocznij w tym czasie tam prace.Je郵i po dniu nie b璠ziesz mia dosy to dzia豉j dalej.
Na twoim miejscu zacz掖 bym od tego co zrobi by tam nie by這 gor帷o.By latem nie musia tam sprz徠a noc.Zacznij od izolacji dachu i dobrej wentylacji.A jak tam wogule jest ze 鈍iat貫m dziennym?
Ja na pewno nie robi bym tam go喚bnika na ca貫j szeroko軼i.Poprostu przeraz mnie ta wysoko嗆 1,4m.Dlatego zrobi bym go喚bnik na takiej szeroko軼i by w najni窺zym miejscu normalnie sta.
Samo rozmieszczenie pomieszcze jest najmniej wa積e.Wszystko zawsze dopasowuje si do siebie lub metody kt鏎 zamierza si lotowa o ile wogule masz zamiar.

ASY NIE RODZ SI SAME!
S JEDYNIE OWOCEM PRACY HODOWCY Z DOBRYM MATERIAΒM!!https://www.youtu...lEGFHrR3Cg https://www.youtu...e=youtu.be
Do g鏎y  
mlody356
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 03.07.2013 21:58
U篡tkownik

masz racje latem jak wszystko jest pozamykane to jest ukrop ale nad izolacja tez myslalem np. dac pod dach steropian albo wate czy welne i obic to plyta co do swiatla dziennego sa w tym pomieszczeniu 2 okna jedno na poludnie drugie na wsch鏚 z wybiciem kolejnej dziury na okno nie ma problemu a ogolnie na ca造m budynku mozna powiedziec ze nie ma swiat豉 dziennego.co do wysoko軼i to jak tak zeby normalnie stac to z 3 metr闚 szeroko軼i zrobi sie 1.5m wiec wtedy o podziale na 3 go貫bniki mozna zapomniec. nad dodatkow wentylacja w豉snie si zastanawiam co tu sensownego zrobic...? Co do lotowania tak mam zamiar tylko ze w豉snie nie wiem jaka dla mnie bedzie metoda najlepsza jako poczatkuj帷y tym bardziej ze nie mam jeszcze go喚bi mam zamiar kupic na dniach oczywi軼ie jak przygotuje go喚bnik. myslem na wiosne poci庵n帷 mlode po tych co kupie i od tych mlodych zacza lotowac

Wiadomo嗆 dopisana dnia 02.07.2013 20:22
dodam jeszcze ze mam mozliwosc zrobic go貫bniki na parteze tego budunku tylko wydaje mi sie ze moze byc tam zbyt duza wilgoc no i napewno ciemniej sciany po堯dnie i zach鏚

Wiadomo嗆 dopisana dnia 03.07.2013 21:58

To jest to pierwsze pomieszczenie o ktorym m闚i貫m zdjecie z zewn徠rz.

To jest zdjecie w srodku.

to jest drugie pomieszczenie to wi瘯sze co pisalem wczesniej.

ato sa 2 pomieszczenia na dole linia przerywana dzieli je na p馧 prawa stona jes troszke wi瘯sza niz na zdjeciu.
Teraz pro瘺a do was doradzcie mi gdzie zrobic te go喚bnik bo im wiecej mysle tym wi瘯szy m皻lik w glowie na strychu w lato jest gor帷o nie wiem jakby to z wentylacja wysz這 jezeli wybic gdzies dziure wstawic kratke nie ma problemu na dole te pomieszczenia sa teraz ch這dne a chce sie tam wchodzic tylko nie wiem jak to jesieni by by這 z wilgoci itp Panowie podpowiedzcie cos.. bede wdzi璚zny
Edytowane przez mlody356 dnia 03.07.2013 21:58
Do g鏎y  
ptaku65
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 03.07.2013 22:15
U篡tkownik
Post闚: 188
Data rejestracji: 02.01.13

wez gore calkowicie przeznacz na mlode wez tam wybij dosc duze dziury i wstaw siatke na dole zrob sobie golebnik lotowy co do wilgoci musisz zrobic dobra wentylacje i najlepiej golebik na ruszcie
Do g鏎y  
mlody356
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 03.07.2013 22:33
U篡tkownik

pomys nawet dobry ale nie za duzy bedzie na same m這de on ma prawie 6 metr闚 na ponad 3
Do g鏎y  
ptaku65
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 03.07.2013 22:41
U篡tkownik
Post闚: 188
Data rejestracji: 02.01.13

ale jak jest w nimlatem goraco to nie zabradzo nadaje sie wiec jak bedzie mniej golebi wiecej powietrza siatki bedzie maly przewiew beda sie lepiej czeuly mozesz tez odgrodzic tam na gozplod ale to musi byc woliera taka na sciane powieszona i przykryta czyms zeby mialy cien i tam w dzien siedziec ale podstawa w tych golebnikach jest wentylscjaSmile
Do g鏎y  
mlody356
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 08.09.2013 20:44
U篡tkownik

Witam ponownie. panowie go貫bnik jednak b璠zie na poddaszu dach juz odizolowany we軟a zostala jeszcze wentylacja, golebnik dla m這dych juz oddzielony sostaly teraz dla samic i samcow i to pojawil sie problem jak to podzielic? panowie podpowiedzcie cos ponizej dodam szkice i opisze

wi璚 tak miala byc wersja pierwsza tylko pojawil sie maly problem a mianowicie nawet dwa. strona samic jest nizsza poniewaz dach jest jedno spadowy nad go喚bnikiem i w tym go喚bniku saic niestety bym musia chodzic ze schylon g這wa poniewaz w najwyzszym miejcu jest jakies 175 a najnizszym 1.5m na poczatku myslalem ze nie bedzie to przeszkadzalo ale jednak moglo by to byc uci您liwe drugi problem to jest taki ze wypuszczam samice samce przegniam do samic samice wracajando samcow w tedy wypuszaczam samce a samice przeganiam do siebie. no i wydaje mi sie ze bylo by to uci捫liwe to ci庵貫 przeganianie wiec mysle zrobic korytarz niektorzy mi mowili ze to obowiazkowe miec korytarz a inni ze zbedna rzecz i strata miejsca.

Wiadomo嗆 dopisana dnia 17.07.2013 18:47
2 wersja z korytarzem wygladala by tak

problem z przeganianiem by znikn掖 ale dalej sostaje problem z niskim go喚bnikiem dla samic no i korytarz musi byc tam 1m szeroki wiec znika mi 3m kwadratowe no i wydaje mi sie ze tez moglo byc mniej doswietlone go貫bniki szczg鏊nie dla samcow no i wiosna przy m這dych nie wiem moze to nie przeszkadza.

Wiadomo嗆 dopisana dnia 17.07.2013 18:56
w tej 2 wersji drzwi najlepiej by by這 zrobic od samcow do kotytarza wiem ze to bez sencu ale latwiej do wykonania ze wzgledu podzia逝 budynku gospodarczego oczywiscie jest mozliwosc przez korytarz tak jak jest zaznaczone tylko wiecej kombinacji

wersja 3

tu znika problem niskiego golebnika u samic mam w tedy w dwuch golebnikach na koncu nizej wydaje mi sie ze to mniej uciazliwe do polowy wchodze normalnie od po這wy lekko sie schylam wada korytaza zajmuje jeszcze wiecej miejsca 4m na 1m moge zrobic na 0.8m w dodatku znajdowalby siez najwyzszej strony go喚bnika. ja to tak widze tylko teraz dylemat jak to podzielic i czy po zrobieniu kotytarza nie beda za male go喚bniki mysle o maksymalnej ilosci go喚bi to ok 25-30par pomuzcie cos bo budowa stan瘭a

Wiadomo嗆 dopisana dnia 08.09.2013 20:44
ludzie zlikwidujcie to forum skoro nik tu nie chce pomoc innym
Edytowane przez mlody356 dnia 08.09.2013 20:44
Do g鏎y  
radecki_77
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 08.09.2013 21:02
Awatar

U篡tkownik

Je郵i 軼iana od korytarza b璠zie a簑rowa wcale on nie zmniejszy powierzchni.Oczywi軼ie chodzi mi o powierzchni przeliczan na ilo嗆 par 1m/3 na par.Chyba 瞠 to zmieni ilo嗆 cel kt鏎 m鏬 by pomie軼i.
A sama funkcjonalno嗆 go喚bnika to musi tobie odpowiada.CO do wentylacji je郵i poszukasz znajdziesz tematy jak najlepiej ja zrobi.A z tego co pami皻am nawet by這 napisane ile powinno by powierzchni nawiewu jak i wywiewu.
Na pewno wloty powietrza najlepiej jak by zrobi na wysoko軼i oko這 30 cm od strony wschodniej i wywiewy w dachu.Wszystko zrobione powinno by tak by gdy mocno wieje mo積a by這 przys這ni redukuj帷 cyrkulacj.

ASY NIE RODZ SI SAME!
S JEDYNIE OWOCEM PRACY HODOWCY Z DOBRYM MATERIAΒM!!https://www.youtu...lEGFHrR3Cg https://www.youtu...e=youtu.be
Do g鏎y  
mlody356
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 08.09.2013 21:16
U篡tkownik

w koncu jakas odpowiedz sciana nie bedzie a簑rowa tylko same drzwi go貫bnik podzieli貫m tak jak na wersji 3 od wschodu zrobilem okno i pod nim ok 20cm wlot powietrza jak mocno wieje to czasem sie robi maly przecig przez te drzwi azurowe bo zaraz za nimi od poludnia jest wylot dla golebi i pod nim tez wlot powietrza. a czy robic wywietrzni w dachu w korytarzu?
Do g鏎y  
radecki_77
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 08.09.2013 21:55
Awatar

U篡tkownik

Patrz帷 na rysunek wlot widz 瞠 jest od p馧nocy.To jak by nie patrzy to korytarz jest od strony wschodniej.
Na rysunku patrz帷 od lewej strony napisa貫 ,瞠 jest to po逝dnie ,jak to mo磧iwe tego nie wiem .U mnie p馧noc jest po przeciwnej stronie po逝dnia,a u ciebie po逝dnie jest na zachodzie,zreszt sam ju si pogubi貫m patrz帷 na rysunek i czytaj帷 opis.
W ka盥ym razie nie mo積a robi wlot闚 powietrza z kilku stron 鈍iata.Wtedy zawsze b璠zie zak堯ca to wentylacj.A powinna by ona wykonana tak by powietrze przechodzi這 przez wi瘯szo嗆 go喚bnika .Czyli je郵i zrobisz wylot ,a pod nim wlot powietrza,cyrkulacja nast徙i jedynie pomi璠zy tymi otworami ,nie wymieniaj帷 przy tym powietrza w go喚bniku.Je郵i zrobi貫 wentylacje od wschodu to od zachodu w dachu powinny by wyloty.Ale je郵i na 軼ianie zachodniej s rega造 z celami to wyloty powietrza powinny by z metr do p馧torej przed celami.Wtedy powietrze b璠zie przelatywa przez ca造 go喚bnik wymieniaj帷 powietrze prawie z ca貫j powierzchni.

ASY NIE RODZ SI SAME!
Do g鏎y  
leoni 666
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 08.09.2013 22:12
U篡tkownik
Post闚: 644
Data rejestracji: 07.11.10

Ja doradzi豚ym tak tam gdzie okna (w 軼ianie) s zrobi du瞠 otwory i wstawi siatk a na zim zabezpieczy szklanym czy PCV oknem a w dachu porobi du瞠 (60x40 wysokie na 50 cm) wyloty powietrza przynajmniej na 1 pomieszczenie o tym metra簑 2 szt takich wyci庵闚 bo WENTYLACJA GRAWITACYJNA najwa積iejsza. co do izolacji t we軟 to nie wiem czy nie zrobi貫 b陰d przez 1>2>3 rok mo瞠 by ok ale jak si dostan tam gryzonie to bedzie przer帳ane Shock jest taka p造ta PW11 kt鏎 si stosuje na dach na zewn徠rz i przykleja p騧niej pap i jest o.ki pozdrawiam
Do g鏎y  
mlody356
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 15.09.2013 11:24
U篡tkownik

witam tam gdzie p鏊noc to poludnie a polewej wsch鏚. na zdjeciu zle opisa貫m

Wiadomo嗆 dopisana dnia 14.09.2013 22:10

Wiadomo嗆 dopisana dnia 14.09.2013 22:14
tak to mniej wiecej wygl康a i pytanie czy b璠zie to jakos funkcjonowa這 tzn wentylacja tak jak pisa貫m wczesniej w kotytarzu pod wylotem z golebnika jest wlot powietrza wylot moge zamknac bo jest tam okienko wiec nie bedzie wymiany tylko miedzy wlotem a wylotem tak jak pisa radecki 77 tylko pytanie czy wogole robic w korytarzu ta wentylacje ?

Wiadomo嗆 dopisana dnia 15.09.2013 11:24
jeszcze mam jedno pytanie nie wiem czy w tym go貫bniku dla mlodych zrobic im osobny wylot na wschod czy wypuszczac je przez korytarz tak jak stare?
Edytowane przez mlody356 dnia 15.09.2013 11:24
Do g鏎y  
jacek8511
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 06.10.2013 17:20
U篡tkownik
Post闚: 202
Data rejestracji: 24.10.11

moim zdaniem lepszy osobny wylot na wsch鏚 przyda si przy pierwszych oblotach i przed pierwszymi oblotami go喚bie mog zapoznawa si z okolic. DL
Do g鏎y  
Przejd do forum: