Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Kiedy parować LOTNIKI i na co zwracać uwagę?
wzm
Dodany dnia 20.02.2010 14:43
Użytkownik
Data rejestracji: 18.02.10

Kolego bobo ja nigdy na nikogo się nie denerwuję tak jak ty szukam swojej racji wydaje mi się że też się nie obraziłeś bo po co wydaje mi się że też dobrze nie zrozumiałeś mojego postu proszę cię o wytłumaczenie mi co rozumiesz przez pojęcie
jeśli coś tkwi w gołębiach
wydaje mi się że bez konsultacji (prawdziwej) z weterynarzem nigdy nie będziesz w stanie powiedzieć czy coś tkwi w gołębiach zaś kuracja a zapobieganie to też dwie różne rzeczy przez pojęcie kuracja należy się zastosować do wskazówek na opakowaniu danego produktu być może przesadziłem z kuracją 12 dniową ale są też preparaty które należy podawać przez ten okres czasu ( antybiotyki)
moja kuracja 10 dniowa na salmonelle była robiona SoftAcid IV myślę że znasz ten preparat jest na bazie kwasów organicznych więc podanie go o 2-dni dłużej nie wyjałowi organizmu a zwalczy (raczej uśpi ) dane drobnoustroje salmonelli,kokcydi,e.coli
i tak właśnie przygotowuję do lęgów gołębie i robię to od kilku lat z bdb skutkiem uwierz mi
pozdrawiam i też życzę ci dobrych lęgów i powodzenia

Gdybym wiedział że upadnę to bym usiadł SmileFigielek
Do góry  
Reklama
Dodany dnia 31.10.2014 00:04
Reklama

Data rejestracji: Zawsze

IP: localhost  
bobo1315
Dodany dnia 21.02.2010 11:33
Użytkownik
Data rejestracji: 24.02.09

preparat na bazie kwasów organicznych nie jest chemicznym antybiotykiem i tu sie zgadzam ze tym srodkiem morzna przeprowadzic kuracje w tokim okresie jak piszesz sam go stosuje. , co do słowa ,, cos tkwi w gołebiach '' uważam ze jesli jest podejzenie zararzenia stada widac to po kale zachowaniu ptaków i wtedy trzeba dzałac stanowczo stosujac długotrwała kuracje a raczej leczenie , jesli stado nie wykazuje zadnych objaw chorobowych i gołebie wyraznie sprawiaja wrazenie ze sa zdrowe jak przysłowiowa ryba , to wystarczy 5-6 dn profilaktyka , w swojej 30 letniej hodowli nigdy nie prosiłem weterynarza o rade , i problemów jak widac zdrowotnych dużych nie miałem , potrafie jakos w przyblizeniu okreslic jaki dany lek w odpowiednim czasie podac mysle ze każdy hodowca powinien po trochu byc ,, lekarzem '' swoich gołebi a nie ganiac co chwile do weterynorza , dlaczego tak postepuje w naszym kroju niema specjalistów w dziedzinie chorób gołebi niestety , w krajach zachodnich owszem sa nawet kliniki zdrowia gołebi u nas to morze zaczyna raczkowac , a na poradach weterynarzy wzgledem gołebi juz sie koledzy nieraz przewiezli niestety nic nie ujmujac lek. wet. sa specjalistami ale od koni , krów kur psów itp, od gołebi raczej w bardzo małej mierze , co do kwestji obrażania nie jestem z tych co sie obrażaja jak byle przekupka nawet jak mnie ktos zje...e bez zdania racji , mysle ze to raczej przywilej kobiet nie chłopów z jajami. pozdrawiamLuzik
Do góry  
wzm
Dodany dnia 22.02.2010 14:01
Użytkownik
Data rejestracji: 18.02.10

Ok! cieszę się bardzo że wszystko ok co do weterynarzy masz rację mało jest laboratoriów z prawdziwego zdarzenia gdzie można stwierdzić fakt stanu zdrowia naszych gołębi zwykły wymaz z wola nigdy nie potwierdzi faktycznego zdrowia gołębia lecz tylko w przybliżeniu a wysyłać próbki i czekać mija się z celem

pozdrawiam DL

Gdybym wiedział że upadnę to bym usiadł SmileFigielek
Do góry  
Adan1977
Dodany dnia 23.02.2010 20:39
Użytkownik
Data rejestracji: 28.01.10

Płacze

[/img]"TYLKO NATURA!"
Do góry  
wojtas7
Dodany dnia 26.02.2010 18:33
Użytkownik
Data rejestracji: 01.11.09

czesc mam problem parowałem gołebie czymałem w celi 5 dni i nie sparowały sie i co zrobic teraz Smile
Do góry  
michal1111
Dodany dnia 26.02.2010 18:50
Użytkownik
Data rejestracji: 25.10.09

czymaj do skutku nie puszczaj
Do góry  
wojtas7
Dodany dnia 27.02.2010 16:26
Użytkownik
Data rejestracji: 01.11.09

to mam czymac dopuki nie zniosa jajka
Do góry  
Arek14
Dodany dnia 31.08.2010 16:28
Użytkownik
Data rejestracji: 06.05.09

Nie aż zniosą jajko tylko jak zacznom sie wołac na jaja lub będą sobie robić pieszczochy.

okok
Do góry  
adamcykp11
Dodany dnia 31.08.2010 23:27
Użytkownik
Data rejestracji: 27.05.10

u mnie same się parują
Do góry  
radecki_77
Dodany dnia 26.10.2010 00:18
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 29.08.09

Koledzy jak wyliczcie termin łączenia w pary?I czy połowa marca to dobry termin na łączenie gołębi przy metodzie "gniazdowej"
Do góry  
GDM LOFT
Dodany dnia 26.10.2010 05:35
Użytkownik
Data rejestracji: 13.10.08

Hello ja locze w pary 25 listopada aby miec mlode na nowy rok bay bay .
Do góry  
RAFAL0414
Dodany dnia 26.10.2010 07:22
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 04.03.09

kol. radecki lecąc gniazdówką próbowałem różnych terminów łączenia od 8-25 marca i najlepszym terminem dla starych jak i dla młodych lotów w moim przypadku był 20-25mażec.pozdr. co do wyloczania to robie tak 25łączenie po 10 dniach jajko potem po 2 jajku odliczam 17 dni i jest klucie jak zostawimy 1 młodego to od wyklucia po ok 2-3tygodniach kładą następne jajka. i pamiętaj żeby lotowych nieprzemęczyć i dać im tylko po 1 młodym.
Edytowane przez RAFAL0414 dnia 26.10.2010 07:26
Do góry  
sylwek
Dodany dnia 03.02.2011 20:12
Awatar

Administrator
Data rejestracji: 05.11.06

Odświeżam temat, zaznaczam że połączyłem dwa identyczne wątki.
Chętnie podyskutuje o terminach parowania, ważne wydaje mi się do jakiej metody lotowania się dostosowuje ten termin.
Do góry  
Rafal88
Dodany dnia 03.02.2011 20:22
Użytkownik
Data rejestracji: 04.01.09

Witam, osobiscie lotuje z gniazda i od kilku lat lacze w pary 19 marca (sw. Józefa) na pierwszy lot 1 maja mlode maja 10 gora 15 dni. Wydaje mi sie ze jest to odpowiednia pozycja na pierwszy lot.

okok
Do góry  
Szpica81
Dodany dnia 20.03.2011 16:27
Użytkownik
Data rejestracji: 17.10.07

Ja

Szpica81
" Boże chroń mnie przed przeciwnym huraganowym wiatrem, ulewami i przed gołębiami, które za wolno latają "
Do góry  
bobo1315
Dodany dnia 20.03.2011 19:02
Użytkownik

lotowałem i lotuje i pewnie bede lotował jeszcze długo gniazdem , wydawało by sie ze czym puzniej złaczymy w tej metodze to bedze lepiej miedzy innymi beda trzymac pióra a guzik prawda no chyba ze u mnie sa anomalia łaczyłem i w okresie 28luty - 3 marzec i w okolicach 8-10 marzec ostatnio ok. 20 marca te stare gołebie starych szczepów dla jasnosci, trzymaja świetnie pióra i koniec lotów sa na 2-3 spierzonych bezwzgledu na termin łaczenia, nie stasuje zadnych zaciemnien i tp, natomiast wprowadzane nowe tz szybkie nabytki szybko zrzucaja pióra i trudno je utrzymac w formie do konca lotów a ze wzgledu ze wszystkie tak samo prowadze traktuje te ,, zachodnie szpice '' tak jak pozostałe, czesto jak nie zgina na konec lotów maja połowe skszydła spuszczonego wniosek ?? typ gołebia a nie termin parowania ma wpływ na pierzenie , to samo tyczy sie formy przychodzi ona bez wzgledu na okres parowania lecz tu my jednak mamy wpływ na ten proces , jedna z korzysci pużnego łączenia to to ze młode naturalnie beda mogły w czsie lotów dłużej utrzymac lotki., a wniosek mnie sie wydaje ze te ,,nowe'' gołebie aktualnych mistrzów z katalogu nadaja sie jednak na wdowienstwo gniazdem raczej trudno cos powalczyc
Edytowane przez bobo1315 dnia 20.03.2011 19:04
Do góry  
pit
Dodany dnia 20.03.2011 20:52
Użytkownik
Data rejestracji: 12.10.08

witam! bodzio przyjacielu,tutaj musze sie troche z toba nie zgodzic,nasze stado oparte jest na 99% golebiach z tych "zachodnich szpicow"jak to nazwalesGrin,przy lotowaniu metoda totalnego wdowienstwa,na mokro,wszystkie lotniki koncza loty na zrzuconych 2,gora 3 lotkach,takze te zachodnie szpice,tez przelatuja loty na prawie pelnym skrzydle,dlatego zgadzam sie tylko z tym typem golebia,bo sa naprawde golebie,ktore genetycznie maja juz zakodowane,ze poprostu pierza sie inaczej niz prawie wszystkie golebie,ale to sa wyjatki.takze mysle raczej przyjacielu ze ta twoja stara rasa,i te zachodnie szpice,prowadzone przez ciebie jednakowo metoda gniazdowa,powinny zachowywac sie tez jednakowo,a nie jak pisales,ze te zachodnie szpice,do koncowych lotow maja spierzone polowe skrzydla,moze akurat tak przjacielu u ciebie sie zdarzylo,ale jeszcze sie z tym nigdy nie spotkalem,poza tym od juz paru,paru dobrych lat,polscy hodowcy bazuja maja swoje hodowle oparte na zachodnich golebiach,i napewno czesc,z tychch hodowcow lotuje tez metoda gniazdowa,znam nawet paru,i nigdy nie slyszalem,zeby nazekali,ze dzieci,po ich zachodnich szpicachGrin,prowadzone,metoda gniazdowa,zrzucaja do konca lotow polowe lub wiecej lotek,ale jak pisalem wyjatki sie zdarzaja,i skoro tak piszesz,to tak musialo u ciebie byc,bo nie wierze ze golebie sprowadzone z zachodu do rozplodu,czy jako lotniki,maja zakodowane w glowach,ze my mamy byc lotowne metoda wdowienstwa,i dlatego,misumy zrzucic podczas lotow,jak najmniej lotek,pozdrawiam bodzio,wszystkiego dobrego.

piotrek
Do góry  
bobo1315
Dodany dnia 20.03.2011 21:02
Użytkownik

pit zgadza sie tylko ja lotuje gniazdem nie ograniczam legów i te stare co przywaziłem lata temu ze ślaska pierza sie bardzo wolno nieraz koledzy sie dziwia ze na koniec maja zwalone tylko 2-3 lotki , inne wprowadzone przy tej metodzie gnizda wala owiele wiecej lotek , wiadomo co innego wdowienstwo tam przebieg pierzenia całkiem inna sprawa , starałem sie to jak najjasniej napisac niewiem czy sie udało ale tak jest u mnie mysle ze szybkosc pierzenia w naturalnej metodzie jest uwarunkowana genetycznie typ gołebia , co innego wdowienstwo to juz inna sprawa .pozdrawiamLuzik
Do góry  
kris122-81
Dodany dnia 20.03.2011 21:08
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 05.07.07

Potwierdza się jedna z zasad..aby dojść do sukcesu trzeba konsekwencji i wychować sobie stado do swojej metody.

kris-4 miejsce 2014r. w Okręgu 1200 hodowców
http://rastapla.n...lik/o_mnie
Do góry  
pit
Dodany dnia 20.03.2011 22:28
Użytkownik
Data rejestracji: 12.10.08

witam! bodzio,kris okok,nie ma to jak zdrowa,grzeczna,kulturalna wymiana zdan,nie koniecznie wzgodna,bo o to przeciez sie rozchodzi,pozdrawiam.

piotrek
Do góry  
Przejdź do forum: