Portal Złote Skrzydło
Forum dyskusyjne portalu Złote Skrzydło
Jesteś w dziale: Portal Złote Skrzydło :: Opinie, propozycje
Temat: Nowy
Kto tu jest? 1 Gość
Awatar
Użytkownik

Data rejestracji: 13.05.12

#21 | 09.08.2018 22:26

Kolego ThriLLp bo irslash to dobry wujek z Ameryki????

Użytkownik

Data rejestracji: 08.09.12

#22 | 09.08.2018 23:58

Barca napisał(a):
Irlash kolego czytaj ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem o "pokazaniu klasy".? Troszkę mylisz pojęcia bo napisałem że się pokazały w takim sensie że w porównaniu z innymi kolegami mam bardzo małe straty i czasowo dość szybkie przyloty... A wiadomo że loty konkursowe to inna bajka.. Druga sprawa gdzie w moim poście jest napisane że jak lotujesz na gumki to nie masz szans? Ja opisałem swój przykład i drugi raz bym tak nie postąpił i jeśli miałbym lotowac na gumki to lotował bym bez zegara takie jest moje zdanie i a ty możesz mieć inne... Śmieszna to jest twoja wypowiedź że mnie krytykujesz na temat że gołębie nie chcą wchodzić po 2-3 locie a poniżej w poście koledze doradzasz że ma nie odbijać więcej jak 10 bo się "lekko płosza" to o co chodzi?

Napisałeś: "też przerabiałem ten problem i zdecydowałem się na zegar elektroniczny bo gołębie nie są byle jakie.. Co pokazały na treningach... Ale jeśli miałbym lotowac to bez zegara a już na pewno nie na gumki szkoda czasu i gołębi które nie chcą po 2-3 locie wchodzić..."
Jak mam to rozumieć "nie są byle jakie co pokazały na treningach" - czytam wprost. Pokazały "klasę".

Druga sprawa odpowiedz sobie na pytanie dla czego nie chca wchodzic? Czy dlatego że na gumaki sa bite? Czy tez dlatego że się źle do tego zabrałes? Brak ci doświadczenia to i wchodzić nie chcą. Kolega biały tez nie ma doświadczenia i dlatego ma nie buc wiecej jak 10.
Dla kogoś kto ma pojęcie jak je przygotować i jedza mu z ręki to moze bić wszystkie i wejdą na zawołanie. Był u mnie kolega który miał problem i jak widział jak u mnie wchodza to się lekko zdziwił. Wystarczy popracować z młodymi a nie łapać je i stresować podczas łapania do kosza a potem wyglądać z gołębnika jak kot aby dopaść te co przyleciały.

Kol. Thrilip ja nie napisałem ze możesz wygrać mistrza oddziału na gumach - chociaz jest to do zrobienia. Popatrz ile w 30 s od pierwszego bicia w oddziale wchodzi ptaków do konk. Czasami nic czasami 10. Więc straty nie sa wielkie. Warunek taki że masz miec ptaki porównywalnie do najlepszych. Bo jak masz je 3 min po mistrzach to zapomnij o czołówce nawet na ESK.
A że biłem pierwsze w oddziale na gumach to fakt.
Napisze ci lepiej jak byłem w pracy a odbijała żona to stukneła dwa pierwsze w oddziale z cięzkiego lotu.
Można? Można.
Pozdrawiam
A jak chcesz moje wyniki pogladać (marne bo marne) to nie jest to ani problem ani żadna tajemnica aby zlokalizowac stronę z listami.
P.S. Dlaczego odbije 5 lub 6 zamiast żadnego? Czytałeś regulamin? Jak nastawiasz zegar powinienes go zawieźć na opis. Mam wieźć pusty? Ja mogę bić i 2 godz po przylocie, ale wtedy takim niedowiarkom nie udowodnię że mozna na gumaku coś czołowo klepnąć.

Awatar
Użytkownik

#23 | 10.08.2018 16:16

Irslash nie są byle jakie co pokazały na treningach miałem na myśli to że nie wywiozlem raz i połowy stada nie było, dla kogoś kto zaczyna i ma gołębi nie za tysiące to treningi z kabiny czy z kolegami to już jest coś a nie było słowa o klasie że ja miałem po 10 a oni nic według mnie to jest klasa... Ale jak widać każdy odbiera tak jak chce odbierać słowa drugiej osoby... Jeśli według ciebie w tych czasach i z taką konkurencją jaka jest w oddziałach uważasz że można zrobić mistrza na gumki to spoko z miłą chęcią chciałbym się dowiedzieć kto to taki lub możesz pokazać jak to się robi.. Czyli rozumie że na stare lotujesz na gumki? No i pytanie po co płacić po kilkaset złotych za elektroniczny zegar i obrączki jak można kupić drewniaka za dobrą flaszkę i gumki za 10 groszy... W sumie jak zdobędę doświadczenie takie jak ty masz i o którym piszesz to też przejdę na gumki bo po co przepłacać.. Bez obrazy. Pozdrawiam

Użytkownik

#24 | 10.08.2018 16:56

Stare odbijam na TIPESY
Jestem za LENIWY aby zrobić mistrza i mam za cienki materiał - i ja o tym doskonale wiem. Zwykle zapału wystarcza mi do połowy sezonu dorosłych. Potem nie jestem w stanie się podnieśc o 5 rano aby zrobić trening wdowcom zwłaszcza jak codziennie kładziesz się spać o 1-2 w nocy bo organizm się buntuje. Skutek jest taki że od razu jest "spadek formy u ptaków"...

A młode na gumki od lat. Moze dlatego, że uważam że szkoda na nie tipesów. Poza tym młode to sa dla tych ambitnych i z racji tego że sezon trwa 4 tyg moga się wykazać - ja po 13 tygodniach lotów starych jestem po prostu zmeczony i chcę odpocząć a moje ambicje musze schowac sobie w buty.

P.S. Nie mam na co się obrażać. Żeby dobrze lotowac na gumki to musi być dyscyplina, dyscyplina i jeszcze raz dyscyplina. Jeśli ptaki po oblocie bedą ci wchodzić wszystkie w 1 min a dodatkowo jeść z ręki odbijanie na gumach nie bedzie im przeszkadzać.
Jesli nie ma dyscypliny to i na TIPESACH nic nie zdziałasz bo wrócą i będą się wiskać na dachu.

Edytowane przez irslash dnia 10 sie 2018 16:58:08

Awatar
Użytkownik

#25 | 13.08.2018 06:25

Kolego irslash to cie rozbawię po raz kolejny bo po pierwszym locie mam najlepszego gołębia w sekcji (oddział nie ma wyników jeszcze) i zajmuje 5 miejsce na 40 hodowców, komplet w domu.. Wiem wiem że to pierwszy lot ale tak jak mówiłem coś pokazały na treningach... :} oczywiście nie chwaląc się...

Użytkownik

Data rejestracji: 15.11.12

#26 | 13.08.2018 07:52

Barca jak masz młode po dobrych ptakach i są zdrowe trenujesz z nimi to będą Ci leciały nie ma innej opcji ja jak zaczynałem pierwszy swój sezon na młode miałem 7 miejsce w oddziale Warszawa ale warunkiem jest zdrowie i materiał ja akurat trafiłem na uczciwego człowieka który mi sprzedał do rozplodu pozniaki po swoich najlepszych ptakach które leciały cały sezon lotowy bez oszczędzania i do teraz mam tego efekty z których jestem zadowolony

Awatar
Użytkownik

#27 | 13.08.2018 08:33

mt3 gratulacjeSmile materiał to troszkę taka zbieranina... Jest kilka fajnych młodych od kolegi ale on też jakimś mistrzem nie jest... Ja na pierwszy rok jestem zadowolony mimo że loty się dopiero zaczęły...niech zostanie mi 50% gołębi to będę zadowolony... Chodzi mi o nasmiewanie się z kogoś i jego zdania czy opini a fakty są inne...

Użytkownik

Data rejestracji: 15.11.12

#28 | 13.08.2018 08:56

Barca nie zawsze Mistrzowie mają lepsze ptaki od innych sam się o tym przekonałem na własnej skórze często liczy się położenie gołębnika i przygotowanie gołębi

Użytkownik

#29 | 13.08.2018 10:11

Barca pierwsze koty za płoty. Lotów jest minimum cztery.
Wiec spokojnieWink
Ale trzymam kciuki.
P.S. Napisz jak będzie po kolejnych lotach.
U mnie start za tydzień ale dyscyplina juz jest. Miło było patrzeć jak pomimo porannego karmienia ptaki po oblocie w ciągu kilku sek wchodziły do środkaWink

Awatar
Użytkownik

#30 | 13.08.2018 10:54

mt3 dokładnie... Ja akurat mam położenie dosyć dobre gołębnika bo jestem na jednym z ostatnich kilometrach...
Irlash tak jak mówisz pierwsze koty za płoty... Loty się dopiero zaczynają więc czas pokaże jak to będzieSmile ale najważniejsze że jest co włożyć na drugi lot haha.. I mimo że je "przewialo" to nie jest źle... Życzę udanego pierwszego lotuSmile pozdrawiam

Użytkownik

#31 | 13.08.2018 11:44

Jeśli przewiało to miałeś lekkiego fuksaWink
Najgorzej jak przejda bokiem. Wtedy przy szybkim locie moze być cieniutko. Ale bez odrobiny szczęścia na sukces nie ma co liczyć nawet najlepsza hodowlaWink

Awatar
Użytkownik

#32 | 13.08.2018 11:59

Pierwsze 3 przyszły z kierunku więc nie ma mowy o fuksie... ;) jeśli mi przewiało to innym też :) czy poszły bokiem to ciężko powiedzieć... Jest 3 hodowców którzy mają za mną golebniki i dostali gorzej a teoretycznie powinni mieć lepiej... Weźmy pod uwagę że jak je przewiało to wracały pod wiatr... Lot był szybki zobaczymy jak trafia na inne warunki..

Wiadomość dopisana dnia 13.08.2018 11:59
Jak to się mówi w sporcie szczęście sprzyja lepszym hahaha (nie zawsze) :)

Edytowane przez Barca dnia 13 sie 2018 11:59:46

Awatar
Użytkownik

Data rejestracji: 01.05.12

#33 | 13.08.2018 12:35

Irlash mistrzu jak ty te swoje młode tak nauczyles ze wchodzą w ciągu kilku sekund do środka ?

Użytkownik

#34 | 13.08.2018 18:15

Thrilip - masz problem?
Napisz pomogę.

Wiadomość dopisana dnia 13.08.2018 18:15
Thrilipp młody człowieku napisze ci bez uszczypliwości.
Jeśli młody gołąb wie że wejscie do stołówki jest otwarte tylko przez minutę i ani sekundy więcej to wchodzi tam bez oporów.
Jeśli dziś nie wejdzie na czas nie ma posiłku.
Przy następnym karmieniu czeka przy wejściu pierwszy i go pilnuje.
Wystarczy naprawdę pare dni aby nie było z tym najmniejszego problemu.
Karma wydzielona tak aby nic nie zostawało a ptaki się nie objadały (łyżka stołowa na gołębia jeśli karmisz dwa razy dziennie jeśli raz to podwójnie).
To samo z pojnikiem co z karmą z tym że przy upałach należałoby poić kilka razy dziennie.

Jeśli miałeś problem do niedzieli kilka dni i możesz trenować.

P.S. Na lot nie karmię. Jak ktoś ma miękkie serce może im posypać garstkę tak aby się napiły.

Edytowane przez irslash dnia 13 sie 2018 18:15:19

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Nowy gołębnik od Producenta 200cm / 600cm wysyłka gratis na całą Polskę konkretna konstrukcja Ogłoszenia drobne 2 27.07.2018 19:46
Okreg nowy sacz tak traktuje hodowcow Loty gołębi młodych 2 27.09.2017 21:49
nowy, mlody Hodowca 25lat. Okres wychowu młodych 13 02.06.2017 17:52
Nowy Gołebnik od podstaw nowicjusza Budowa 8 10.04.2017 13:29
Nowy REGION PZHGP Ogólne rozmowy 3 27.06.2016 12:18
Strony oddziałów PZHGP
oraz Klubów i organizacji
Skontaktuj się w celu aktualizacji danych lub jeśli Ty lub Twój oddział bądź klub chce prowadzić stronę internetową w naszym systemie.

QBALOTNIK SKLEP wszystko dla gołębi
Hodowla 2000
Pigeon Vitality
Sprzedawca:
70.00 zł
Licytacja (1 oferta)
100.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
29.08.2018 14:29

Sprzedawca:
70.00 zł
Licytacja (brak ofert)
140.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
29.08.2018 14:56

Sprzedawca:
70.00 zł
Licytacja (brak ofert)
140.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
29.08.2018 14:40

Ostatnio Widziani
Użytkowników online: 1
krzysiek0291
Statystyka

Gości online: 19
Łącznie użytkowników: 11,916
Najnowszy użytkownik: Piotrek274
Strona istnieje 4402 dni
Dzisiaj odwiedzono nas: 24283 razy
Dzisiaj zalogowało się 93 użytkowników
Sprzedawca:
70.00 zł
Licytacja (1 oferta)
100.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
29.08.2018 14:29

Portal Złote Skrzydło
Miejsce spotkań hodowców gołębi pocztowych.
Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania!

Kontakt z redakcją
Szymon Krupowicz
  535 635 636
zloteskrzydlo@gmail.com
redakcja@zloteskrzydlo.pl

Szybki kontakt z redakcją

122,045,460 unikalne wizyty. Wszystkie prawa zastrzeżone! Stronę wygenerowano w 0.06 sekund.