Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Co sądzicie o mulemansach czerwonych
Szymek
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 20.02.2009 13:37
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 01.08.08

Niestety wielu młodych hodowców choc nie tylko kupujac gołebia chca zeby miał "piekny" rodowód i żeby był tez tani. Niestety ale to 1 zdanie juz dyskredytuje sens takiego postepowania. Dobry gołab z zachodniej hodowli z prawdziwym rodowodem nie jest tani. ludzie kupujac tekie gołebia tak naprawde nie kupyja ptaka a kolejny rok złudzen i oszukiwania samego siebie. Chcą wieżyc, ze ten pseudo Jannsen, Arden czy mulemans bedzie ostoja jego przysżłej hodowli która w niedługim czasie bedzie niepokonana na "własnym podwórku". Poczatek takiego postepownia jest równy i zalezy od poszczególnych okolicznosc jednak koniec jest zawsze taki sam. Rozgoryczenie, zawód, frustracji. Po kilku letnim chowaniu młódków okazuje sie ze ten spuer AS nie dął ani jednego młódka. i teraz wielu stawia sobie pytanie. Jak urwac mu głowe przeciez zapłaciłem za niego 100zł a to jest Jannsen\Mulemans? itd. Moja rada dla modych i poczatkujacych hodowców jest taka. Przestancie łudzic sie wielkimi nazwiskami w rodowodach golebi sprzedawanych przez zwykłych handlarzy m.in na allegro.pl a jeśli chcecie poważnie myslec o prowadzeniu racjonalnej hodowli udajcie sie jesienia do jakiegoś znanego Wam hodowcy który od lat dobrze lotuje i tak kupcie młódki z których na wiosne roku nastepnego uchowacie swoje pierwsze lotniki. Jesienne młódki są tanie i ogólnie dostepne a co najważniejsze sa one z reguły po najlepszych ptakach danego hodowcy. Pozdrawiam

Planuj swoją prace. Pracuj nad swoim planem...
Do góry  
Przemek0329
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 20.02.2009 14:01
Użytkownik
Data rejestracji: 29.11.08

Popieram w 100% Szymka...Bo zatego pseudo np.Janssena zapłacicie 100zł, a nic zniego nie będzie, a na jesień możecie zate 100zł kupic nawet parke młodych po naprawde dobrych lotnikach i gołębie potych młodych za kilka lat będą podstawą waszej drużyny lotowej, a ztych pseudo Janssenów nie zostanie nic poza rożczarowaniem...

Przemek
Do góry  
andrzej124
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 20.02.2009 17:37
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 06.01.09

Bardzo wam dziekuje wasze wypowiedzi duzo mi wyjaśniły
temat uwazam za zamkniety.
Do góry  
jankes2
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 20.02.2009 19:01
Użytkownik
Data rejestracji: 16.12.07

nastała dziwna moda na kolory najpierw jak czerwono biały to wszystkie ",mulemansy"(teraz juz czarne szpaki podciągaja pod czarne "mulemansy",puzniej ,wszystkie czarne to "lełusy",ostatni hit to "szali"prawie wszystkie "szelensy",ale bodajze wczoraj znalazłem na allegro gołebie podobno przywiezione z Belgii lub Holandii,a mają taki dziwny plowo zólty kolor ,powiem szczrze pierwszy raz je widzę,jak znajdę link to wrzucę,pewnie tez będą w modzie
http://www.allegr...enota.html
Edytowane przez jankes2 dnia 20.02.2009 19:03
Do góry  
mazany64
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 26.02.2009 18:19
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 22.01.09

Popieram kol.jankes2 od jakiegoś czasu nastała moda na niespotykane barwy, a zaczeło się od czerwonych mulemansów (RODE 400). Tylko niewielu wie że niektóre z tych barw występowały w niektórych rasach/szczepach, tak jak barwa czerwona, czarna czy schalli.
Dobrze by było żeby wiedzieli w których i w jakich ilościach.
A to co się dzieje to wygląda na tworzenie kolorowych bubli, przez pseudo hodowców i wprowadzanie w błąd początkujących hodowców.
Do góry  
bobo1315
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 03.03.2009 17:56
Użytkownik
Data rejestracji: 24.02.09

KOL. oglondnij sobie kasete o mellemansie i nie kupuj badzewia
Do góry  
zbyszek0368
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 03.03.2009 19:35
Użytkownik
Data rejestracji: 23.02.09

koledzy macie racje te golebie jeszcze nikomu nieprzyniosly zadowolen ia czytalem artykul o karle mulemansie i to niesom jego golebie pozdrawiam
Do góry  
lose
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2009 11:20
Użytkownik
Data rejestracji: 17.11.08

ogłaszam wszem i wobec. Od dzisiaj wszystkie moje czerwone to losensy. Na początek cena za jednego w promocji 250 zeta.
Panowie! Odrobina zdrowego rozsądku.
Do góry  
Piotr2909
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2009 12:05
Użytkownik
Data rejestracji: 15.01.09

Witam po raz kolejny się wypowiem ludzie !!!!!!!!!!!! widzicie co pisze andrzej dla ozdoby wiecei co to znaczy ozdoba to nei loty tylko gołebnik !!!nie osiągnął nic żaden goląb takiej barwy jestem przekonany że tak nie liczy sie czy jest on czerwony czy niebieski liczy sie to co ma w głowie i jeśli wam nie leciały gołębie o takiej barwie to macie pecha neiktórym lecą i są z nich zadowoleni takie za 30 zł giną na 3o km jak tu komuś poginęł więc nie ma sie co dziwić chcesz mieć wysoki poziom gołębniku musisz zainwestować w to mnóstwo kasy pracy i czasu będziesz wtedy najlepszy i jeszcze dobry nauczyciel i źródło sukcesu rodowody nie latają ale gołębie któe je posiadają owszem latają i to znakomicie mam nadzieje że kiedyś stworze sobie rodowodowy rozpłód z gołębiami od hodowców za granicy którzy błyszczą już jakiś okres czasu nie przez 2 sezony dzięki moje zdanie a ci którzy chcą mieć czerwone gołębie to neich sobie mają was to nei musi interesować wy nie musicie ich posiadac ani krytykowac innych !!!
Do góry  
Tomek
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2009 12:23
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 20.02.07

Piotrze2909 czytaj trochę uważniej. Otóż w pierwszej wypowiedzi po założeniu tematu Andrzej zapytał jak się spisują w lotach. Dopiero w drugiej zaznaczył że bardziej zależy mu na ozdobie. Jeżeli tak to ok. Ja tez mam kilka kolorowych ale tylko dla ozdoby. W międzyczasie zostały podniesione przez innych użytkowników kwestie lotności kolorowych pseudo-mulemansów i na tej bazie rozwinęła się dydkusja. Nikt nie kwestionuje upodobań estetycznych hodowców i ja tym bardziej bo sam mam takowe. Należy jednak rozróżnić te dwie kwestie tj, lotność a ozdobę.
Jeżeli ktoś chce lotować takimi gołębiami to musi się liczyć z przykrą niespodzianką aczkolwiek zaznaczam co również mówili inni, że kolor ani rodowód nie leci. A sukces jest uwarunkowany jeszcze wieloma innymi czynnikami nie tylko samymi gołębiami. W swych rozważaniach musimy opierać się na statystykach i uśredniać pewne tezy. Inaczej się na da. Na jednostkowych przypadkach nie buduje się żadnego trwałego wniosku.

Tomek
Do góry  
kris122-81
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2009 15:39
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 05.07.07

mulemans

jedni hodowcy pod tym pojeciem rozumieją czerone czy wręcz brązowe gołębie.

faktycznie ja rozumie pod tym pojęciem gołębie od Karla Mulemansa.

Większosć tksw mulemansów to prawdziwego mulemansa na oczy nie widziała.

kris-4 miejsce 2014r. w Okręgu 1200 hodowców
http://rastapla.n...lik/o_mnie
Do góry  
Piotr2909
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2009 15:57
Użytkownik
Data rejestracji: 15.01.09

KIEDY TYLKO POJAWI SIĘ TEMAT ŻE LUDZIE MAJA ORGINALNE GOŁĘBIE TO JEST WIELKIE HALO MOŻE MAJĄ I CO KOMU DO TEGO A CO DO LOTOWANIA CZERWONE Z BIALYM MULEMANSY TEŻ POLECĄ WAZNE ZEBY TO BYŁY GOŁĘBIE CO MAJA COŚ W GŁOWIE A NIE ŻE NIEBIESKIE- ŻADNE CZYNNIKI INNE NIE WCHODZĄ W GRĘ 1 GOŁĘBNIK DOBRZE POŁOŻONY 2 MASZ KASĘ ZROBISZ SOBIE WYPASIONY GOŁĘBNIK W KTÓRYM GOŁĘBIE BĘDĄ SIE CZUŁY DOBRZE I TO JEST SUKCES PIERWSZA POŁOWA PO DRUGIE POŚWIECISZ IM CZAS I BĘDZIASZ ZNAŁ GOŁĘBIĘ SWOJE BĘDZIESZ LOTOWAŁ DOBRZE MASZ KASE NABĘDZIESZ MATERIAŁ NP. OD MULLEMANSA BEDZIESZ UMIAŁ TEN MATERIAŁ WYKORZYSTAĆ BĘDZIESZ MIAŁ W GOŁEBNIKU ASY MAJĄC JE W GOŁEBNIKU ZOSTANIESZ MISTRZEM A JAK NAWET NIE TO DO MISTRZOSTWA NIEWIELE CI BRAKNIE WTEDY SPROWADZASZ MATERIAL PRUBUJESZ OSTROŻNIE MIESZAĆ KREW I CZEKASZ NA WYNIKI CAŁA ZABAWA NA TYM POLEGA ODPOWIDNIA MIESZANKI ODPOWIEDNIE WITAMINY I LECISZ A DO TEGO NAJWAŻNIEJSZY CZYNNIK pieniadze masz masz to co wymieniłem i lecisz z super wynikiem wszystko na ten temat a do czerwonych mogą polecieć tak samo jak niebieskie czy białe kolor nie leci
Do góry  
jankes2
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2009 17:35
Użytkownik
Data rejestracji: 16.12.07

Piotrze z muła nigdy nie zrobisz konia wyscigowego
Do góry  
mareks
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2009 19:52
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 03.04.08

Witam.Graczy jest tysiące lecz prawdziwy wirtuoz nie rodzi się codziennie na kamieniu.
Nie tylko pieniądze,super gołębnik i wydane tysiące na gołębie gwarantują sukces, to nieprawda.Na sukces składa się wiele czynników o wiele ważniejszych niz to co wyżej napisałem.
Kiedyś Karl a teraz i jego córka mają uznanie w tym sporcie i są cenieni,lecz u nas wszystko się wypacza,u nas są tysiące mulemansów,tysiące janssenów itd.wszyscy je mają i wszyscy nimi handlują bo jest popyt i łatwo zarobić na naiwności.
Przyzwyczailiśmy się do jakiś utartych barw związanych z linią i nazwiskiem jakiegoś słynnego hodowcy.
I to jest powielane błędnie i powtażane ciągle.
Większość mulemansów to nie te czerwono -białe lecz niebieskie często takie mazane to nakrapiane często pstre lub z białymi lotami.To prawda że taki kolor się kiedyś wyrodził i nawet dwóch hodowców je kolekcjonowało i miały osobny gołębnik-co z tego wyszło nie wiem bo nie jestem zainteresowany tą linią.Kiedyś Karl miał nawet dobrego lotnika takiej barwy ale był on bardziej biały trochę z domieszką czerwonego.
Jak aarden to ma być ciemny---nie większość to nakrapiane i pstre\ nawet bardzo mocno pstre\są też czerwone.
To tyle co do kolorów.Jeżeli ktoś ma prawdziwe mulemansy o takiej barwie to i nadają się do lotów i napewno można coś z tego uchować.Znam hodowcę który ma opartą hodowlę na mulemansach w 80% i czasami wyskakuje taki kolor ale nabyte były nie na alegro czy czymś podobnym.
Na szczeblu oddziału jest ciągle w ścisłej czołówce.
Znam innego co uparł się na schalli i zepsuł sobie dorobek wielu lat i ponadprzeciętne wyniki.
Więc nie kolor się liczy tylko cała reszta a tego jest naprawdę dużo więcej jak jakieś upodobania kolorystyczne.
Hodowla na barwę jest bardzo prosta ale hodowla na wyczyn lotowy to już inna bajka.A nie bardzo to idzie w parze ze sobą .Pozdrawiam.
Do góry  
irko
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 19.03.2009 20:51
Użytkownik
Data rejestracji: 08.02.09

Na tak zwane czerwone mulemansy szkoda czasu koledzy , i pieniedzy Niebieskie owszem sam posiadam , i nawet niezle sie spisują na lotach po wyżej 500km
Do góry  
Kornel103
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 28.11.2009 19:25
Użytkownik
Data rejestracji: 29.08.09

moim zdaniem czerwone meulemansy w polsce to bajka. nie plynie w nich nawet kropla krwi meulemansow, chociaz bywalay tez sztuki barwy czerwonej lub bialo czerwonej...
Do góry  
pawel500
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 28.11.2009 19:33
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 28.06.08

Tu daję link do strony Herbots http://www.herbot...sp?id=3338 Karel Meulemans sprzedaje ptaszka o tej nietypowej barwie
Do góry  
Wesoly
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 28.11.2009 19:49
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 16.02.09

.. "Mulemnsy" ???- a co to jest?

Jak to czytam to ż...ać się chce, jeden przez drugiego się mądrujecie, każdy uważa się lepszym znawcą tematu i wypisuje wyszukane teorie nic nie warte nawet poprawnej nazwy tej lini gołębi nie znacie !

- Zacznijcie od poprawnego nazewnictwa!

Niema takiej linii jak "mulemans"

Ja słyszałem o Karlu Meulemansie a nie "mulemansie".

Moja rada dla wszystkich znawców - trochę teorii najpierw a potem zacznijcie dyskusje...
Do góry  
henry
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 28.11.2009 20:04
Użytkownik
Data rejestracji: 13.11.09

Choć nie lotuję jeszcze w związku to mam doś wiadczenia z tymi meulemansami czerwonymi i więcej ich gubię niż innych a z 350 to jednostki wracają -zdanie moje mamki lub ozdobne
Do góry  
ASAN
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 28.11.2009 20:09
Użytkownik
Data rejestracji: 28.02.09

Karel Mulemans bardzo dobry hodowca gołebi i krów narmalny człowiek on mial kadeta takiego czerwonego pstrego ten gołab był sławny na cały świat pochodzil od Van de boscha czy jakos tak w belgi jest taki zwyczaj jak jest spólka w hodowli po smierci jednego cała hodowla idzie pod młotek i tak sie stało jak szwagier karla sie powiesił a był nauczycielem i molestował uczennice ale przed licytacja pare młodych i wszyskie jajka karel podariwał niedalekim sąsiadom i to oni rozchodowali ten kolor ale wiem żeby nabyc u tych dziadkow trzeba było miec gruby portwel,jak oglądałem kasete o tej hodowli widac bylo po wypowiedzi iż niezabardzo lubią sie z karelem mówili że oni sie o te jajka nieprosili dostali i maja to wyglądało tak jakby po prezencie od karela odstawili go od tych podarowanych jajek i mlodych co jest normalne w tym sporcie.Własnie od tych dziadków rozpoczol sie bum na bordowe pierwsze niemcy a potem cały swiat hodowal czerwono_bordowe mulemanki czy jak je nazwac kiedys w latach 99 zostalem zawieziony przez hodowców z Kęt na stodołe gdzie zostały swierzo przywiezione bordowe mulemansy bylo ich okolo 300 sztuk jeden w jeden jak zapytałem a jak z wynikami cisza,,,,,,,,,, po chwili importer sie usmiechnoł i zapowiedzial że one pokarzą co potrafią alr jakos slad po nich zaginoł,ale Karel Mulemans a znam go tylko z filmu na kasecie video zrobił na mnie dobre wrażenie normalnego chłopa z wioski flamandzkiej umiejącego hodowac i lotowac

AsanWink
Do góry  
Przejdź do forum: