Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
Co s康zicie o mulemansach czerwonych
Szymek
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 20.02.2009 13:37
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 466
Data rejestracji: 01.08.08
P貫: m篹czyzna

Niestety wielu m這dych hodowc闚 choc nie tylko kupujac go貫bia chca zeby mia "piekny" rodow鏚 i 瞠by by tez tani. Niestety ale to 1 zdanie juz dyskredytuje sens takiego postepowania. Dobry go豉b z zachodniej hodowli z prawdziwym rodowodem nie jest tani. ludzie kupujac tekie go貫bia tak naprawde nie kupyja ptaka a kolejny rok z逝dzen i oszukiwania samego siebie. Chc wie篡c, ze ten pseudo Jannsen, Arden czy mulemans bedzie ostoja jego przys興ej hodowli kt鏎a w nied逝gim czasie bedzie niepokonana na "w豉snym podw鏎ku". Poczatek takiego postepownia jest r闚ny i zalezy od poszczeg鏊nych okolicznosc jednak koniec jest zawsze taki sam. Rozgoryczenie, zaw鏚, frustracji. Po kilku letnim chowaniu m堯dk闚 okazuje sie ze ten spuer AS nie d掖 ani jednego m堯dka. i teraz wielu stawia sobie pytanie. Jak urwac mu g這we przeciez zap豉ci貫m za niego 100z a to jest Jannsen\Mulemans? itd. Moja rada dla modych i poczatkujacych hodowc闚 jest taka. Przestancie 逝dzic sie wielkimi nazwiskami w rodowodach golebi sprzedawanych przez zwyk造ch handlarzy m.in na allegro.pl a je郵i chcecie powa積ie myslec o prowadzeniu racjonalnej hodowli udajcie sie jesienia do jakiego znanego Wam hodowcy kt鏎y od lat dobrze lotuje i tak kupcie m堯dki z kt鏎ych na wiosne roku nastepnego uchowacie swoje pierwsze lotniki. Jesienne m堯dki s tanie i og鏊nie dostepne a co najwa積iejsze sa one z regu造 po najlepszych ptakach danego hodowcy. Pozdrawiam

Planuj swoj prace. Pracuj nad swoim planem...
Do g鏎y  
Reklama
Dodany dnia 20.09.2014 18:05
Reklama

Post闚: n^x
Data rejestracji: Zawsze

IP: localhost  
Przemek0329
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 20.02.2009 14:01
U篡tkownik
Post闚: 116
Data rejestracji: 29.11.08

Popieram w 100% Szymka...Bo zatego pseudo np.Janssena zap豉cicie 100z, a nic zniego nie b璠zie, a na jesie mo瞠cie zate 100z kupic nawet parke m這dych po naprawde dobrych lotnikach i go喚bie potych m這dych za kilka lat b璠 podstaw waszej dru篡ny lotowej, a ztych pseudo Janssen闚 nie zostanie nic poza ro盧zarowaniem...

Przemek0329
Do g鏎y  
andrzej124
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 20.02.2009 17:37
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 169
Data rejestracji: 06.01.09

Bardzo wam dziekuje wasze wypowiedzi duzo mi wyja郾i造
temat uwazam za zamkniety.
Do g鏎y  
jankes2
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 20.02.2009 19:01
U篡tkownik
Post闚: 1396
Data rejestracji: 16.12.07

nasta豉 dziwna moda na kolory najpierw jak czerwono bia造 to wszystkie ",mulemansy"(teraz juz czarne szpaki podci庵aja pod czarne "mulemansy",puzniej ,wszystkie czarne to "le逝sy",ostatni hit to "szali"prawie wszystkie "szelensy",ale bodajze wczoraj znalaz貫m na allegro go貫bie podobno przywiezione z Belgii lub Holandii,a maj taki dziwny plowo z鏊ty kolor ,powiem szczrze pierwszy raz je widz,jak znajd link to wrzuc,pewnie tez b璠 w modzie
http://www.allegr...enota.html
Edytowane przez jankes2 dnia 20.02.2009 19:03
Do g鏎y  
mazany64
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 26.02.2009 18:19
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 46
Data rejestracji: 22.01.09

Popieram kol.jankes2 od jakiego czasu nasta豉 moda na niespotykane barwy, a zacze這 si od czerwonych mulemans闚 (RODE 400). Tylko niewielu wie 瞠 niekt鏎e z tych barw wyst瘼owa造 w niekt鏎ych rasach/szczepach, tak jak barwa czerwona, czarna czy schalli.
Dobrze by by這 瞠by wiedzieli w kt鏎ych i w jakich ilo軼iach.
A to co si dzieje to wygl康a na tworzenie kolorowych bubli, przez pseudo hodowc闚 i wprowadzanie w b陰d pocz徠kuj帷ych hodowc闚.
Do g鏎y  
bobo1315
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 03.03.2009 17:56
U篡tkownik
Post闚: 2197
Data rejestracji: 24.02.09

KOL. oglondnij sobie kasete o mellemansie i nie kupuj badzewia
Do g鏎y  
zbyszek0368
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 03.03.2009 19:35
U篡tkownik
Post闚: 834
Data rejestracji: 23.02.09

koledzy macie racje te golebie jeszcze nikomu nieprzyniosly zadowolen ia czytalem artykul o karle mulemansie i to niesom jego golebie pozdrawiam
Do g鏎y  
lose
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2009 11:20
U篡tkownik
Post闚: 851
Data rejestracji: 17.11.08

og豉szam wszem i wobec. Od dzisiaj wszystkie moje czerwone to losensy. Na pocz徠ek cena za jednego w promocji 250 zeta.
Panowie! Odrobina zdrowego rozs康ku.
Do g鏎y  
Piotr2909
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2009 12:05
U篡tkownik
Post闚: 33
Data rejestracji: 15.01.09

Witam po raz kolejny si wypowiem ludzie !!!!!!!!!!!! widzicie co pisze andrzej dla ozdoby wiecei co to znaczy ozdoba to nei loty tylko go貫bnik !!!nie osi庵n掖 nic 瘸den gol帳 takiej barwy jestem przekonany 瞠 tak nie liczy sie czy jest on czerwony czy niebieski liczy sie to co ma w g這wie i je郵i wam nie lecia造 go喚bie o takiej barwie to macie pecha neikt鏎ym lec i s z nich zadowoleni takie za 30 z gin na 3o km jak tu komu pogin窸 wi璚 nie ma sie co dziwi chcesz mie wysoki poziom go喚bniku musisz zainwestowa w to mn鏀two kasy pracy i czasu b璠ziesz wtedy najlepszy i jeszcze dobry nauczyciel i 廝鏚這 sukcesu rodowody nie lataj ale go喚bie kt鏐 je posiadaj owszem lataj i to znakomicie mam nadzieje 瞠 kiedy stworze sobie rodowodowy rozp堯d z go喚biami od hodowc闚 za granicy kt鏎zy b造szcz ju jaki okres czasu nie przez 2 sezony dzi瘯i moje zdanie a ci kt鏎zy chc mie czerwone go喚bie to neich sobie maj was to nei musi interesowa wy nie musicie ich posiadac ani krytykowac innych !!!
Do g鏎y  
Tomek
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2009 12:23
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 3311
Data rejestracji: 20.02.07

Piotrze2909 czytaj troch uwa積iej. Ot騜 w pierwszej wypowiedzi po za這瞠niu tematu Andrzej zapyta jak si spisuj w lotach. Dopiero w drugiej zaznaczy 瞠 bardziej zale篡 mu na ozdobie. Je瞠li tak to ok. Ja tez mam kilka kolorowych ale tylko dla ozdoby. W mi璠zyczasie zosta造 podniesione przez innych u篡tkownik闚 kwestie lotno軼i kolorowych pseudo-mulemans闚 i na tej bazie rozwin窸a si dydkusja. Nikt nie kwestionuje upodoba estetycznych hodowc闚 i ja tym bardziej bo sam mam takowe. Nale篡 jednak rozr騜ni te dwie kwestie tj, lotno嗆 a ozdob.
Je瞠li kto chce lotowa takimi go喚biami to musi si liczy z przykr niespodziank aczkolwiek zaznaczam co r闚nie m闚ili inni, 瞠 kolor ani rodow鏚 nie leci. A sukces jest uwarunkowany jeszcze wieloma innymi czynnikami nie tylko samymi go喚biami. W swych rozwa瘸niach musimy opiera si na statystykach i u鈔ednia pewne tezy. Inaczej si na da. Na jednostkowych przypadkach nie buduje si 瘸dnego trwa貫go wniosku.

Tomek
Do g鏎y  
kris122-81
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2009 15:39
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 2116
Data rejestracji: 05.07.07

mulemans

jedni hodowcy pod tym pojeciem rozumiej czerone czy wr璚z br您owe go喚bie.

faktycznie ja rozumie pod tym poj璚iem go喚bie od Karla Mulemansa.

Wi瘯szos tksw mulemans闚 to prawdziwego mulemansa na oczy nie widzia豉.
Do g鏎y  
Piotr2909
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2009 15:57
U篡tkownik
Post闚: 33
Data rejestracji: 15.01.09

KIEDY TYLKO POJAWI SI TEMAT 浩 LUDZIE MAJA ORGINALNE GO牞IE TO JEST WIELKIE HALO MO浩 MAJ I CO KOMU DO TEGO A CO DO LOTOWANIA CZERWONE Z BIALYM MULEMANSY TE POLEC WAZNE ZEBY TO BYΧ GO牞IE CO MAJA CO W GΜWIE A NIE 浩 NIEBIESKIE- 涉DNE CZYNNIKI INNE NIE WCHODZ W GR 1 GO牞NIK DOBRZE POΜ烙NY 2 MASZ KAS ZROBISZ SOBIE WYPASIONY GO牞NIK W KT紑YM GO牞IE B犵 SIE CZUΧ DOBRZE I TO JEST SUKCES PIERWSZA POΜWA PO DRUGIE PO名IECISZ IM CZAS I B犵ZIASZ ZNA GO牞I SWOJE B犵ZIESZ LOTOWA DOBRZE MASZ KASE NAB犵ZIESZ MATERIA NP. OD MULLEMANSA BEDZIESZ UMIA TEN MATERIA WYKORZYSTA B犵ZIESZ MIA W GOΒBNIKU ASY MAJ。 JE W GOΒBNIKU ZOSTANIESZ MISTRZEM A JAK NAWET NIE TO DO MISTRZOSTWA NIEWIELE CI BRAKNIE WTEDY SPROWADZASZ MATERIAL PRUBUJESZ OSTRO烤IE MIESZA KREW I CZEKASZ NA WYNIKI CAx ZABAWA NA TYM POLEGA ODPOWIDNIA MIESZANKI ODPOWIEDNIE WITAMINY I LECISZ A DO TEGO NAJWA烤IEJSZY CZYNNIK pieniadze masz masz to co wymieni貫m i lecisz z super wynikiem wszystko na ten temat a do czerwonych mog polecie tak samo jak niebieskie czy bia貫 kolor nie leci
Do g鏎y  
jankes2
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2009 17:35
U篡tkownik
Post闚: 1396
Data rejestracji: 16.12.07

Piotrze z mu豉 nigdy nie zrobisz konia wyscigowego
Do g鏎y  
mareks
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 04.03.2009 19:52
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 778
Data rejestracji: 03.04.08

Witam.Graczy jest tysi帷e lecz prawdziwy wirtuoz nie rodzi si codziennie na kamieniu.
Nie tylko pieni康ze,super go喚bnik i wydane tysi帷e na go喚bie gwarantuj sukces, to nieprawda.Na sukces sk豉da si wiele czynnik闚 o wiele wa積iejszych niz to co wy瞠j napisa貫m.
Kiedy Karl a teraz i jego c鏎ka maj uznanie w tym sporcie i s cenieni,lecz u nas wszystko si wypacza,u nas s tysi帷e mulemans闚,tysi帷e janssen闚 itd.wszyscy je maj i wszyscy nimi handluj bo jest popyt i 豉two zarobi na naiwno軼i.
Przyzwyczaili鄉y si do jaki utartych barw zwi您anych z lini i nazwiskiem jakiego s造nnego hodowcy.
I to jest powielane b喚dnie i powta瘸ne ci庵le.
Wi瘯szo嗆 mulemans闚 to nie te czerwono -bia貫 lecz niebieskie cz瘰to takie mazane to nakrapiane cz瘰to pstre lub z bia造mi lotami.To prawda 瞠 taki kolor si kiedy wyrodzi i nawet dw鏂h hodowc闚 je kolekcjonowa這 i mia造 osobny go喚bnik-co z tego wysz這 nie wiem bo nie jestem zainteresowany t lini.Kiedy Karl mia nawet dobrego lotnika takiej barwy ale by on bardziej bia造 troch z domieszk czerwonego.
Jak aarden to ma by ciemny---nie wi瘯szo嗆 to nakrapiane i pstre\ nawet bardzo mocno pstre\s te czerwone.
To tyle co do kolor闚.Je瞠li kto ma prawdziwe mulemansy o takiej barwie to i nadaj si do lot闚 i napewno mo積a co z tego uchowa.Znam hodowc kt鏎y ma opart hodowl na mulemansach w 80% i czasami wyskakuje taki kolor ale nabyte by造 nie na alegro czy czym podobnym.
Na szczeblu oddzia逝 jest ci庵le w 軼is貫j czo堯wce.
Znam innego co upar si na schalli i zepsu sobie dorobek wielu lat i ponadprzeci皻ne wyniki.
Wi璚 nie kolor si liczy tylko ca豉 reszta a tego jest naprawd du穎 wi璚ej jak jakie upodobania kolorystyczne.
Hodowla na barw jest bardzo prosta ale hodowla na wyczyn lotowy to ju inna bajka.A nie bardzo to idzie w parze ze sob .Pozdrawiam.
Do g鏎y  
irko
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 19.03.2009 20:51
U篡tkownik
Post闚: 2
Data rejestracji: 08.02.09

Na tak zwane czerwone mulemansy szkoda czasu koledzy , i pieniedzy Niebieskie owszem sam posiadam , i nawet niezle sie spisuj na lotach po wy瞠j 500km
Do g鏎y  
Kornel103
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 28.11.2009 19:25
U篡tkownik
Post闚: 17
Data rejestracji: 29.08.09

moim zdaniem czerwone meulemansy w polsce to bajka. nie plynie w nich nawet kropla krwi meulemansow, chociaz bywalay tez sztuki barwy czerwonej lub bialo czerwonej...
Do g鏎y  
pawel500
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 28.11.2009 19:33
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 314
Data rejestracji: 28.06.08

Tu daj link do strony Herbots http://www.herbot...sp?id=3338 Karel Meulemans sprzedaje ptaszka o tej nietypowej barwie
Do g鏎y  
Wesoly
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 28.11.2009 19:49
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 311
Data rejestracji: 16.02.09

.. "Mulemnsy" ???- a co to jest?

Jak to czytam to ...a si chce, jeden przez drugiego si m康rujecie, ka盥y uwa瘸 si lepszym znawc tematu i wypisuje wyszukane teorie nic nie warte nawet poprawnej nazwy tej lini go喚bi nie znacie !

- Zacznijcie od poprawnego nazewnictwa!

Niema takiej linii jak "mulemans"

Ja s造sza貫m o Karlu Meulemansie a nie "mulemansie".

Moja rada dla wszystkich znawc闚 - troch teorii najpierw a potem zacznijcie dyskusje...
Do g鏎y  
henry
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 28.11.2009 20:04
U篡tkownik
Post闚: 116
Data rejestracji: 13.11.09

Cho nie lotuj jeszcze w zwi您ku to mam do wiadczenia z tymi meulemansami czerwonymi i wi璚ej ich gubi ni innych a z 350 to jednostki wracaj -zdanie moje mamki lub ozdobne
Do g鏎y  
ASAN
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 28.11.2009 20:09
U篡tkownik
Post闚: 1092
Data rejestracji: 28.02.09

Karel Mulemans bardzo dobry hodowca go貫bi i kr闚 narmalny cz這wiek on mial kadeta takiego czerwonego pstrego ten go豉b by s豉wny na ca造 鈍iat pochodzil od Van de boscha czy jakos tak w belgi jest taki zwyczaj jak jest sp鏊ka w hodowli po smierci jednego ca豉 hodowla idzie pod m這tek i tak sie sta這 jak szwagier karla sie powiesi a by nauczycielem i molestowa uczennice ale przed licytacja pare m這dych i wszyskie jajka karel podariwa niedalekim s御iadom i to oni rozchodowali ten kolor ale wiem 瞠by nabyc u tych dziadkow trzeba by這 miec gruby portwel,jak ogl康a貫m kasete o tej hodowli widac bylo po wypowiedzi i niezabardzo lubi sie z karelem m闚ili 瞠 oni sie o te jajka nieprosili dostali i maja to wygl康a這 tak jakby po prezencie od karela odstawili go od tych podarowanych jajek i mlodych co jest normalne w tym sporcie.W豉snie od tych dziadk闚 rozpoczol sie bum na bordowe pierwsze niemcy a potem ca造 swiat hodowal czerwono_bordowe mulemanki czy jak je nazwac kiedys w latach 99 zostalem zawieziony przez hodowc闚 z K皻 na stodo貫 gdzie zosta造 swierzo przywiezione bordowe mulemansy bylo ich okolo 300 sztuk jeden w jeden jak zapyta貫m a jak z wynikami cisza,,,,,,,,,, po chwili importer sie usmiechno i zapowiedzial 瞠 one pokarz co potrafi alr jakos slad po nich zagino,ale Karel Mulemans a znam go tylko z filmu na kasecie video zrobi na mnie dobre wra瞠nie normalnego ch這pa z wioski flamandzkiej umiej帷ego hodowac i lotowac

AsanWink
Do g鏎y  
Przejd do forum: