Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 go嗆(ci)
 Drukuj temat
Wybicie sie go喚bia z rytmu lotowego
norbert777
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 22.04.2010 11:27
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 760
Data rejestracji: 23.11.08
P貫: m篹czyzna

witam mam pytanie dotycz帷e go喚bi kt鏎e nie mog co tydzie uczestniczy w lotach np nieodpowiednia pozycja gniazdowa itp (lotuje met naturaln) lub po prostu sp騧nienie si go喚bia. Co robicie wtedy gdy np go陰b wraca np z lotu 360km w czwartek a nast瘼ny lot to np 750km ??? lub gdy samica ma znie嗆 jajka i nie mo瞠 uczestniczy w locie ???? czy takie przerwy wymuszone bardzo wp造waj na form ptaka ???? Czy rzeczywi軼ie jest co takiego jak wybicie si go喚bi z rytmu ??? przecie jak kt鏎y go陰b przywiesi si w 鈔odku sezonu to nie zostawi go ju ca造 sezon w go喚bniku.... nie b璠 tez wywozi 2-3 ptak闚 specjalnie na np 50km 瞠by by造 w rytmie..
Interesuj mnie konkretne odpowiedzi a nie co typu ....."przestaw si na wdowie雟two" lub "jak przyjdzie pod koniec tygodnia to urwij 貫b "
pozdrawiam........my郵 ze zosta豉 na ZS jeszcze garstka dobrych hodowc闚 kt鏎a mog豉 by si wypowiedzie

Prawdziwym b喚dem jest pope軟i b陰d i go nie naprawi
Do g鏎y  
Reklama
Dodany dnia 20.04.2014 05:50
Reklama

Post闚: n^x
Data rejestracji: Zawsze

IP: localhost  
Tomek
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 22.04.2010 12:36
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 3311
Data rejestracji: 20.02.07

Norberto, moim zdaniem w gniazd闚ce to prostsza sprawa jak si sp騧ni ni we wdowie雟twie. Co robimy z go喚biem jest zale積e od tego jak bardzo si sp騧ni. B喚dem jest dawa na lot go喚bia co wyczerpany wr鏂i w 鈔odku tygodnia. W zale積o軼i od kondycji nale篡 indywidualnie go potraktowa a wi璚 przede wszystkim TKK i elektrolity. Co do wywo瞠nia w dniu lotu to bardziej to jest przydatne we wdowie雟twie ni gniazd闚ce. Samic z jajkiem oczywi軼ie si nie powinno wk豉da, cho niekt鏎zy twierdz, moim zdaniem b喚dnie, 瞠 dopiero wtedy dostaje "powera". Omijasz wi璚 tydzie i wk豉dasz na nast瘼ny. Moja niebieska wygra豉 lot 600km po dwutygodniowej przerwie spowodowanej w豉郾ie po這瞠niem jajek.

Tomek
Do g鏎y  
krzych048
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 22.04.2010 13:36
U篡tkownik
Post闚: 1360
Data rejestracji: 09.04.07

Mo瞠 nie jestem dobrym Hodowc,ale napisz co z w豉snego do鈍iadczenia.Po pierwsze to nie wszystkie go喚bie wybijaj si z rytmu i przy przerwie 1 lotu nie ma to dla nich 瘸dnej r騜nicy,a niejednokrotnie takim go喚bi s逝篡 tygodniowy odpoczynek.Ale te s go喚bie kt鏎ym taka przerwa przeszkadza tak jak piszesz,i tu jest takie wyj軼ie kt鏎e ja stosowa貫m czyli wyw霩ka we w豉snym zakresie 2-3 dni przed koszowaniem na lot.Ja wywozi貫m tylko 15km i przy okazji bra貫m inne go喚bie,czyli nie ma problemu 瞠 jedziesz tylko z trzema go喚biamiSmile.No i ostatnia opcja to k豉嗆 go喚bia na lot tylko po to aby po przerwie wr鏂i do swojego rytmu nie licz帷 w danym locie na konkurs.
Ja mam samice kt鏎a jako m這da mia豉 3/5 w tym 4lot-23 na oddzia.5 lot13 na oddzia.Jako roczna zacz窸a 2 pierwsze loty 2 konkursy.Trzeci lot by豉 bomba 15.05.2008 i wr鏂i豉 po 2 tygodniach zajechana na maxa.Ju nie umia豉 si odblokowa w 2008 i 2009r.2009r tylko 3 konkursy.My郵 瞠 tutaj du篡 wp造w ma psychika go喚bia.
Do g鏎y  
pecos27
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 22.04.2010 13:59
U篡tkownik
Post闚: 602
Data rejestracji: 07.03.09

U mnie w tamtym roku by豉 taka sytuacja 瞠 samica z豉ma豉 nog przy wylatywaniu z kabiny i siedzia豉 przez to 2 tyg. w domu i po dw鏂h tygodniach posz豉 na lot i by豉 5 w oddziele. A w 2008r. na lotach m這dych po drugim locie by貫m na 3 pozycji w oddziele a 3 lot si nie odby z powodu z貫j pogody i tak samo m這de mia造 dwa tygodnie przerwy dzi瘯i czemu na 4 locie zdoby貫m 2serie z lotu i mistrza oddzia逝
Do g鏎y  
norbert777
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22.04.2010 14:39
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 760
Data rejestracji: 23.11.08

dzi瘯i w豉郾ie na takie odpowiedzi czeka貫m ...wiadomo ze trzeba podchodzi do ka盥ego go喚bia indywidualnie itp...chodzi這 mi w豉郾ie o takie przypadki "z 篡cia wzi皻e"

Prawdziwym b喚dem jest pope軟i b陰d i go nie naprawi
Do g鏎y  
lose
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 22.04.2010 20:10
U篡tkownik
Post闚: 851
Data rejestracji: 17.11.08

nie wiem czy mog si wypowiada skoro wezwa貫 do tablicy dobrych hodowc闚 bo raczej nale輳 do przeci皻nych ale jak ju zacz掖em to napisz. z w豉snego do鈍iadczenia (lec wdow. totalnym)zauwa篡貫m, 瞠 raczej go喚bia w rytmie i formie nie powinno si wstrzymywa, w kiedy mia貫m dwa samce 5 lot闚 oba po 5 konk., 6 lotem mia豉 by ponad 500-ka ale pogoda zapowiada豉 si nie najlepiej wi璚 oba zosta造 w domu. lot okaza si trudny ale bez katastrofy. w nast瘼nym 7 locie ani jeden z nich konkursu nie zrobi, w 8 jeden z nich w 9 oba zn闚 by造 w konkursie.

Do g鏎y  
daro0112
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 22.04.2010 20:21
U篡tkownik
Post闚: 400
Data rejestracji: 23.01.10

Taka przerwa w jednym locie mi璠zy lotami mo瞠 mie nawet pozytywne skutki, go陰b odpocznie fizycznie a tak瞠 psychicznie
Do g鏎y  
Tomek
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 22.04.2010 21:45
Awatar

U篡tkownik

Lose Norbertowi chodzi這 chyba o inn przyczyn wypadni璚ia z rytmu. tzn, sp騧nienie lub nieodpowiednia pozycja gniazdowa jak go陰b jest nie w pe軟i si. Zostawienie w domu przygotowanego ptaka ze strachu na warunki mo瞠 mie skutek taki jak u ciebie. Ale ja te bym przyp瘯a wi璚 nie r鏏 sobie wyrzut闚.

Tomek
Do g鏎y  
speed
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 23.04.2010 07:24
U篡tkownik
Post闚: 1981
Data rejestracji: 26.03.09

No widzisz Norberto, za這篡貫 bardzo ciekawy temat, tylko tym wpisem o dobrych hodowcach troch wystraszy貫 co niekt鏎ych, na drugi raz wymie mo瞠, jak to zrobi kto kiedy, kto mo瞠 si wypowiada Grin <瘸rt> Zaryzykuj i te co napisz Muza

Zauwa篡貫m, 瞠 przerwa w lotowaniu i jej wp造w na p騧niejsze wyniki zale篡 od tego, czy by貫 owa przerwa spowodowana. Je瞠li np. samica nie posz豉 na lot, gdy mia豉 znie嗆 jajko, to w tym przypadku taka przerwa dobrze na ni wp造nie. Jajko w gnia寮zie b璠zie dla niej dodatkow motywacj do przylotu i na takiego go喚bia nie zawaha bym si obstawia, on mimo pauzowania zrobi nam wynik. Inna sytuacja jest w przypadku, gdy go陰b nie poszed na lot np. z powodu kontuzji, wtedy mo瞠 on wypa嗆 z rytmu w豉郾ie przez ten "psychiczny uraz", taka sama sytuacja ma miejsce, gdy go陰b zawiesi si na jakim locie, mo瞠 by mu ci篹ko potem by w czubie, tym bardziej, gdy by w obcym go喚bniku, wtedy mo瞠 "by z豉many", tzn. mo瞠 sp騧nia si z lot闚, a nawet mo瞠 mie zakodowany nawyk wchodzenia do obcego go豚nika. Takie sytuacje bardziej dotycz go喚bi m這dych i rocznych (niedo鈍iadczonych), starsze go喚bie s mniej nara穎ne, poniewa maj ju wyrobione pewne nawyki.
Do g鏎y  
wieslaw416
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 23.04.2010 11:00
U篡tkownik
Post闚: 130
Data rejestracji: 13.11.08

To zalezy w jakiej jest kondycji mowie tu o spuznionych ja mam roczniaka co tydzien wracal kolo czwartku tak lecia caly sezon .gdy wracal zawsze w dobrej formie ma szanse w tym roku to zmienic ,teraz wrocil mi 5 latek z Antverpi i z tipesem patrze a on mia wyciete na jednym skzydle te krutkie piora latal dobrze dopuki nie wrocil ze zlamana noga i sknczyly sie dla niego konk.jezeli sam zrobisz przerwe 2 tygodniowa przed maratonem to go nie wybije z rytmu a pomoze on ma wiecej czasu na zregerowanie sil po odbytych innych lotach

Do g鏎y  
Tomek
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 23.04.2010 12:17
Awatar

U篡tkownik

No to mo瞠 dodam co jeszcze. W tamtym roku da貫m na lot dwa ptaki kt鏎e by造 zbytnio obci捫one m這dymi. Po prostu karmi造 wszystko co popadnie. I niestety je straci貫m cho 3 pierwsze loty polecia造 super. Straci貫m bezpowrotnie. Gdybym je zostawi na tydzie to by mo瞠 tak by si nie sta這. Nast瘼ny przyk豉d. Na pierwszym locie m這dych katastrofalnym mia貫m pierwszego go喚bia w niez造m czasie (28 w klubie) ale du穎 go ten wysi貫k kosztowa podobnie zreszt jak inne, konkurs trwa 2 dni. Na drugi lot da貫m wszystkie co zaliczy造 pierwszy i wi瘯szo嗆 zgin窸a. Ta samiczka o kt鏎ej pisz wr鏂i豉 w dniu trzeciego lotu. Da貫m j na 4 cho waha貫m si czy ju dosz豉 do siebie. No i jako jedyna nie wr鏂i豉. Tydzie temu jednak przypomnia豉 sobie gdzie jest jej dom. My郵 瞠 tylko m鎩 brak do鈍iadczenia w ocenie mo磧iwo軼i go喚bia spowodowa i straci貫m wiele dobrze rokuj帷ych ptak闚 ale tego nie da si od nikogo nauczy, do tego trzeba samemu doj嗆 aby wiedzie w kt鏎ym momencie go喚biowi odpu軼i.

Tomek
Do g鏎y  
Ostrynk
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 23.04.2010 16:12
U篡tkownik
Post闚: 357
Data rejestracji: 06.05.09

hmm jesli lecisz kolego gniazd闚ka szczeg鏊nie patrz zeby niewsadzic samicy z jajkiem ja r闚niez niewsadzam samc闚 z pedzenia bo czasem moze zrobic czo這wy konkurs a niekiedy dobry ptak zostanie w trasie a co do przerwy sam musisz oceniac po ptakach i pamietaj oszczedzaj roczne w szczegulnosci samce bo po zbyt ciezkim sezonie za rocznego jako dwu letnie sa s豉bsze

teoria to jedno ale zazwyczaj teoria niesprawdza sie dokonca w praktyceSmile
Do g鏎y  
lose
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 23.04.2010 18:27
U篡tkownik
Post闚: 851
Data rejestracji: 17.11.08

faktycznie tomek chyba troch nie na temat napisa貫m, ale postaram si poprawi, w tamtym roku: roczny pierwsze trzy loty konkursy zrobione na czwartym nie ma - jak kamie w wod, w po這wie tygodnia jest! z karteczk; par dni sp璠zi w innym go喚bniku na szcz窷cie porz康nego hodowcy, dosta dwa tygodnie przerwy i zrobi jeszcze trzy konkursy z czego jeden czo這wy na oddzia z ponad 500 - przerwa mu nie zaszkodzi豉. ale fakt 瞠 nie by jako fizycznie zajechany na maxa. innego rocznego musia貫m przywie潭 z niewielkiej odleg這軼i by tak wyczerpany, ten odbudowa si dopiero po miesi帷u i na ostatnim locie zdoby sw鎩 pierwszy konkurs. poprzedni m鎩 wpis rzeczywi軼ie dotyczy raczej "grania" go喚biami z r騜nych przyczyn mo積a to nazwa ostro積o軼i albo taktyk albo "cykorstwem" w ostateczno軼i.Smile
Do g鏎y  
radecki_77
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 23.04.2010 23:58
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 2445
Data rejestracji: 29.08.09

A co my郵icie o wk豉daniu takiego go喚bia do kosza(w dniu koszowania tych co lec) i wypuszczenie go na drugi dzie nawet z podw鏎ka.Fizycznie nadal odpoczywa ,ale psychicznie z rytmu nie wypada.Czy ma to jaki wi瘯szy sens?
Do g鏎y  
daro0112
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 24.04.2010 05:29
U篡tkownik
Post闚: 400
Data rejestracji: 23.01.10

Nie ma sensu, lepiej niech odpoczywa w swojej celi to na pewno b璠zie mia這 wp造w pozytywny na jego psychike
Do g鏎y  
RAFAL0414
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 24.04.2010 08:12
Awatar

U篡tkownik
Post闚: 607
Data rejestracji: 04.03.09

kolego norbercie widze 瞠 lecisz podobnie jak ja jak jest go陰b w rytmie to nic co nie wybije ale jak jest tak 瞠 zp霩nia sie z lotu i przychodzi w czwartek lub piatek to juz niema mowy o 瘸dnym wybijaniu z rytmu on poprostu by bez fotmy( nie m闚ie tu o ekstremalnych lotach w kt鏎ych wi瘯szo嗆 ptak闚 tak zlat鎩e). u mnie wyghl庵a to tak 瞠 w tamtym roku postanowi貫m troche pogra ptakami i roczne na pocz徠ku sz造 wszystko do 500 a p騜niej co 2 tygodnie na 350 .robi lem to tak 瞠 po przylocie go喚bie pierwszy tydzien dostawa造 cieniutk karm a nastepny normalnie przygotowanie na lot ( z treningami w陰cznie). je瞠li chodzi o takie co wracaja p騜no po ci篹kim locie to mo瞠my tu raczej m闚i o z豉maniu ptaka... u mnie to wygl康a tak 瞠 jak wioze ptaki po takim locie na trening ..po otwarciu kosza one poprostu niechc z niego wychodzi a jak je ju wygonie to d逝uuugo kr捫 zanim gdzie polec .. mojarada na taakie ptaki to cz瘰ty trening z ok 10-15 km dopuki doputy nie zaczn得d razu obiera kierunek i wraca do go喚bnika przed nami... w mi璠zy czasie jednak mo積a zapomniec o konk鏎sach . tak jak napisa wcze郾iej speed to dotyczy g堯wnie m這dych i roczznych.pozdrawiam
Do g鏎y  
golabek123
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 24.04.2010 08:14
U篡tkownik
Post闚: 2
Data rejestracji: 27.02.10

Witam powie mi kto ile by kosztowa by lot go喚bi jakbum chcia lotowa ?? Smile
Do g鏎y  
speed
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 24.04.2010 08:49
U篡tkownik
Post闚: 1981
Data rejestracji: 26.03.09

Go陰bek, zapytaj kogo z hodowc闚 z oddzia逝 do kt鏎ego chcesz si zapisa. W ka盥ym oddziale s r騜ne sk豉dki, sta豉 sk豉dka, to tylko sk豉dka cz這nkowska. Musisz si jednak liczy z tym, 瞠 陰czny koszt op豉t, 陰cznie z obr帷zkami i sk豉dk lotow to b璠zie ok. +/ - 400-500 z. Oddzia造 r騜nie podchod do nowych hodowc闚, w niekt鏎ych mo瞠sz by zwolniony lub cz窷ciwo zwolniony ze sk豉dki lotowej, je瞠li nie lotujesz, wtedy op豉ta jest proporcjonalnie ni窺za. Zapytaj znajomych hodowc闚.
Do g鏎y  
Przejd do forum: