Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 Drukuj temat
Co dac Przed lotem ??
mikutek19
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23.05.2010 14:26
Użytkownik
Data rejestracji: 25.11.07

Witam co podajecie swoim gołebią przed lotem albo co zrobic zeby gołebie wracały szybciej?? prosze o normlane odpowiedzi jak niechcecie tu nie ma problemu PW czeka. dzieki

Mareczek
Do góry  
P1OTR3K
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23.05.2010 18:06
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 17.08.09

Polecam wode i karme Idealnie sie sprawdza Smile
Do góry  
mandaryngrzenda
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23.05.2010 18:26
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 01.01.10

NIE SĄDZE ŻEBYŚ DOWIEDZIAŁ SIĘ TU CZEGOŚ NAPRAWDĘ CIEKAWEGO MAŁO KTO ZDRADZA SWOJE TAJNIKI HODOWLANE TYM BARDZIEJ NA FORUM ALE POWODZENIAGłupek

MARCIN 452
Do góry  
marek13
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 23.05.2010 21:33
Użytkownik
Data rejestracji: 10.01.10

kolego podstawa to zdrowie a potem dopiero odrzywki jakieś a wiekszoś robi właśnie odwrotnie i szuka recepty na sukces.DL
Do góry  
kaliboo
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 23.05.2010 22:03
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 07.07.09

marek13 dobrze mówi kolego. Jak chcesz sie czegos dowiedziec to napisz do mnie na pw pogadamy szerzej na ten temat lub na gg

Ręka hodowcy najlepszą motywacją dla gołębia. - D.K
Do góry  
radecki_77
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 23.05.2010 22:13
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 29.08.09

Co do wody i karmy to wiadomo i jak bym miał to napisać wcale bym nie pisał takiego postu.
Kolego ja Ci podam na przykładzie bo sam dopiero do tego dochodzę gdyż pierwsze loty za mną.Z pierwszego lotu samica wróciła mi dopiero w środę(lot był w sobotę).A że się spóźniła to zastała w swojej celi inną samiczkę z, którą musiała powalczyć trochę o swojego partnera i celę.Pomimo tego ,że się spóźniła była w dobrej formie i w sobotę poszła znów i tym razem była już w sobotę.A lot był dłuższy i o niebo trudniejszy od poprzedniego.A jak juz piszecie o karmie to ja bym napisał żeby przed krótkimi lotami podać karmę dietetyczną ,nie pisał bym że dobrą!!
Ale jak widać każdy tu się boi konkurencjiGrin
Edytowane przez radecki_77 dnia 23.05.2010 22:23
Do góry  
katon44
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 23.05.2010 23:00
Użytkownik
Data rejestracji: 08.12.09

To nie strach przed konkurencją ale myślę że temat jest szeroki i tak tu na forum trudno w kilku zdaniach napisać a też nie każdy jest pewien że robi to dobrze i myślę że obawia się krytyki ze strony "znawców"Myślę kolego że znajdziesz wiele cennych uwag w książkach na te tematy czy w gazetkach ,gdzie opisane są sposoby postępowania wielkich mistrzów,ważny jest program jaki wybierzesz i aby go dokładnie przestrzegać,i oczywiście obserwować ptaki ,nie ma cudownych środków,te cudowne środki istnieją jedynie w reklamach.Prawda jest prosta i należy pamiętać o jednym że gołębie to nie wszystko,to jeszcze nie mistrzostwo a wiele zależy od hodowcy ,właśnie od metody postępowania .W dużej mierze to właśnie hodowca i jego postępowanie to 50% a może i więcej drogi do sukcesu.
Do góry  
marek13
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 24.05.2010 08:03
Użytkownik
Data rejestracji: 10.01.10

Ja sie nie nie boje konkurencji i niemam nic do ukrycia.Kto tego nie zrozumie to bedzie szukał nadal tematu typu"co podac aby było lepiej" i to żę 50% zalerzy od hodowcy to 100% albo i więcej prawdy.Jak ktoś chce to na podstawowe pytania odpowiem na pw.DL
Do góry  
tipes12
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 24.05.2010 15:59
Awatar

Administrator
Data rejestracji: 15.05.08

przed samym lotem to można tylko gołębiowi po ogon nadmuchać . Lotnik tak jak każdy zawodnik ma długi cykl przygotowania do zawodów . przygotowujemy go już w okresie pierzenia , poprzez zimę , wiosnę i wszystko musi się zazębiać . takie podanie suplementów bez wcześniejszych zabiegów zawłaszcza u młodych - niedoświadczonych hodowców prowadzi do sytuacji , ze psychika ptaka chce wiele , ale skrzydła nie dają rady . pozdro.
Do góry  
lose
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 24.05.2010 21:28
Użytkownik
Data rejestracji: 17.11.08

konkurencja jest wtedy kiedy jest wspólny start i wspólna lista reszta to piaskownica więc tu się nie ma czego bać konkurencji, to nie jest argument...wg mnie podawanie gotowych recept na sukces jest bez sensu bo one nie istnieją, jak już się na kimś wzorować to poznać najpierw hodowcę i jego sposób prowadzenia hodowli i próbować wprowadzać u siebie w życie a nie przeczytać posta na forum i lecieć mieszać w poidle. mój wzór na sukces: cierpliwość+pasja+rozsądek a wszystko razem pomnożyć przez kilogramy przerzuconych gówienek. pozdro.
Do góry  
radecki_77
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 24.05.2010 22:46
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 29.08.09

Koledzy w 100% się z wami zgodzę ,że nie da rady przygotować gołębia przed samym lotem.Ale czy wszystkie wasze ptaki wracają w szpicy?Nie zdarza się waszym gołębiom wrócić po zakończonym konkursie?Myślę ,że koledze chodzi oto czy można jakoś zmotywować ptaka.,a nie chce on od razu szprycować gołębi nie wiadomo wie czym.Najlepiej też jak by Mikutek19 napisał jak karmi swoje gołębie to może ,nie którzy poradzą co mógł by zmienić.Jak widać na przykładzie wcześnie opisanej prze zemnie samicy motywacja pomaga.Co prawda ja specjalnie nie motywuje gołębi ten opisany to czysty przypadek.
Do góry  
katon44
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 25.05.2010 08:41
Użytkownik
Data rejestracji: 08.12.09

Prawdą jest że nie wszystkie wracają w szpicy i wracają też po konkursie,ale należy starać się aby zawsze było lepiej.Gołąb aby wrócił w szpicy to musi być zdrowy,nikt nie jest takim znawcą jak tu niektórzy się chwalą że z wyglądu wszystko wiedzą.Chory gołąb nie przyleci w szpicy ,a chorego lub do końca nie w formie niezwykle trudno jest rozpoznać.Bo jak wytłumaczyć fakt ,wszystkie gołębie jedzą to samo ,motywowane są tak samo,środki witaminowe czy inne dostają te same ,poziom jakościowy stada podobny a powroty różne.Tłumaczenie ciężkim lotem nie zawsze jest prawdziwe bo inne wracają i to w dobrym czasie,jedynie takie przypadki jak jastrząb który zakłuci lot lub inne nieprzewidziane zdarzenie .Pyta kolega co dać przed lotem ,ja myślę że dać im spokój to tylko można zrobić przed lotem.Po locie należy zastanowić się czy nie zbadać gołębi późno wracających i albo leczyć wycofując ich z lotów albo sprawdzić swój system przygotowawczy ,czy zrobiłem wszystko co zakłada mój plan lotowy.Nie robić rewolucyjnych zmian bo to nie czas ale jakieś lekkie korekty należy dokonać,albo zmienić gołębie.Pozdrawiam
Do góry  
anton82
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 25.05.2010 09:38
Użytkownik
Data rejestracji: 23.05.10

ja mysle ze duzo golebi ginie na dluzszych lotach bo nie maja predyspozycji do takiego kilometrazu i tutaj wazny jest rodowod(tak przez wielu hodowcow wysmiewany) wiedza o przedkach danego golebia a takze znajomosc z hodowca od ktorego mamy ptaki
golab sprinter robi kilka pierwszych lotow musi wracac w szpicy i to koniec sezonu dla niego
a na podstawie wygladu (jak mi to powiedzial pewnien szanowany hodowca)to mozna dziewczyne okreslic czy jest ladna czy szkaradna
pozdrawiam
Do góry  
pawel0399
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 25.05.2010 15:45
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 23.07.07

A ile posiłków dawać z dniu wkładania np na lot 360 km przy wzglednych warunkach pogodowych?

"Każdy, nawet największy orzech do zgryzienia, aby okazał się pestką, jest kwestią do przemyślenia, a więc pomóż sobie rusz głową, zamiast stawać na głowie" Magik
Do góry  
karigan
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 25.05.2010 23:09
Użytkownik
Data rejestracji: 30.12.09

to zalezy Pawel o kturej masz koszowanie, od warunkow pogodowych ,wiatru jak przekarmisz to masz po konkursie .Jak koszujesz po poludniu np 17 to przy dobryej pogodzie rano lekka karma i kosz.
Do góry  
pawel0399
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 26.05.2010 16:00
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 23.07.07

no tak mniej wiecej robie ale kilku przyjdzie wczesniej pare sie zlapie nawet do konkursu ale reszta po poludniu zmeczone, myślałem że w dniu wkladania źle daję, bo w ciągu tygodnia raczej jest wszystko ok.

"Każdy, nawet największy orzech do zgryzienia, aby okazał się pestką, jest kwestią do przemyślenia, a więc pomóż sobie rusz głową, zamiast stawać na głowie" Magik
Do góry  
mateusz183
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 26.05.2010 16:36
Awatar

Użytkownik
Data rejestracji: 10.08.09

Kolego śmiesznie zapytałeś więc tak samo ci odpowiem ziarno i wodę Wink

Wink
Do góry  
Feflok
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 10.06.2010 21:55
Użytkownik
Data rejestracji: 11.03.09

Mam pytanie
jaki preparat na drogi oddechowe stosujecie przed goracym lotem
Do góry  
Milicz0417
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 10.06.2010 22:04
Użytkownik
Data rejestracji: 08.06.09

Witam ja podaje produkty dr Schroedera oog eu neus druppels( krople do oczu) d.a.c . e.gs tricho grim vita tonik i kop plus individual power

jestem z tych produktów bardzo zadowolony i polecam
jak chcecie zobaczyc to podaje linka http://pzhgpolesn...icz10.html Frankiewicz A.M
Do góry  
kostek9211
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 11.06.2010 13:50
Użytkownik
Data rejestracji: 30.09.07

przed samym lotem to nawet najdroższe leki czy medykamenty nie pomoga o gołebie trzeba dbac cały tydzien najlepiej ułozyc sobie plan tygodnia i sie jego trzymac i tylko wtedy mozna zauwazyc co gołebiom jeszcze brakuje co warto podawac a co trzeba wycofacSmile
Do góry  
Przejdź do forum: